Śpiewnik Orkiestry św. Mikołaja

Witaj na stronie Śpiewnika Orkiestry św. Mikołaja :-) Tworzy go jeden z muzyków zespołu Marcin Skrzypek w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2023. W Śpiewniku znajdą się piosenki związane umownie z polską kulturą ludową w granicach opisanych przez Kolberga i pochodzące z repertuaru Orkiestry oraz innych grup zakładanych przez osoby równolegle grające w Orkiestrze. Śpiewnik zostanie wydany w grudniu 2023 na Mikołajki Folkowe. Będzie on miał formę pliku pdf. Każdy będzie mógł sobie go wydrukować i oprawić w dowolnym punkcie ksero.

Przez cały rok na tych stronach będą gromadzone wszelkie materiały o piosenkach: słowa, melodie, multimedia, historie... Tylko część z nich znajdzie się w Śpiewniku pdf, ale ponieważ zostanie on z nimi powiązany, wystarczy telefon i zasięg, żeby wszystko mieć pod ręką. Informacje o piosenkach będą dodawane sukcesywnie w kontakcie z Wami, przyszłymi użytkownikami Śpiewnika, za pośrednictwem profilu Orkiestry św. Mikołaja na Facebooku i kontaktów indywidualnych, więc jeśli masz jakąś wiedzę o tych piosenkach, ciekawe wspomnienia z nimi związane czy historie - zapraszamy Cię do podzielenia się nimi :-) A tymczasem do śledzenia postępów prac i postów na profilu Orkiestry. Więcej informacji o Śpiewniku poniżej w "Słowie wstępnym".

Aha, póki co, strona jest w trakcie tworzenia, więc jeśli coś na niej sprawia wrażenie prowizorki, to pewnie nią jest i wkrótce będzie ulepszone :-) Ale jeśli masz wrażenie, że coś nie działa tak jak powinno lub czegoś brakuje, to prosimy o kontakt najlepiej bezpośrednio do Marcina: marcin@tnn.lublin.pl, +48 603 714 532.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego