Majówka w radomiu
Kolega powiedział: jak się wybierasz do Radomia na imprezę, to ja jadę samochodem. No jak samochodem, to ja też! Niedziela wieczorem, 11 maja, zielono, ciepło, a w Muzeum Wsi Radomskiej impreza rozpoczynająca nowy cykl: "Muzyka wsi". Cykl ma być poświęcony radomskim muzykantom. Idea jest taka, by grali na takich spotkaniach wiejscy muzykanci z Radomskiego i ich uczniowie z różnych miast Polski, zafascynowani ich muzyką. Wydarzenie organizował Andrzej Bieńkowski, znany badacz kultury ludowej, autor zdjęć, książek, filmów i wydawnictw o muzyce tradycyjnej.