Artykuły z działu: Patronat

Biotop Lechnica

116-117 (kwiecień 2015) Autor: Marek Styczyński, Autor: Anna Nacher Dział: Patronat To jest pełna wersja artykułu!

1maja 2015 r. zostanie otwarty Ośrodek Praktyk Bioregionalnych – Biotop Lechnica. Miejsce na karpackim pograniczu, które będzie gościło zainteresowanych pogłębionym badaniem swojego miejsca w środowisku, zdobywaniem praktycznych umiejętności, zyskiwaniem możliwości rozwoju i zadbania o zdrowie, a także pracą twórczą. Będzie to miejsce otwarte dla zielarzy, badaczy kultury, ogrodników, muzyków i artystów. Mówiąc dokładniej – dla wszystkich zainteresowanych wypracowaniem sposobów zrównoważonego, odpowiedzialnego i odpowiadającego współczesnym wyzwaniom życia w mieście oraz poszukujących odpowiedzi na dzisiejsze kryzysy w inspiracjach tradycyjnymi formami gospodarowania i tworzenia.

Joszko Broda „Debora” - PRZEWODNIK

113 (sierpień 2014) Autor: Joszko Broda Dział: Patronat

Joszko Broda – góral, muzyk z Istebnej (Beskid Śląski), wychowany w rodzinie z muzycznymi tradycjami, na scenie od czwartego roku życia, multiinstrumentalista, kompozytor, producent, muzyk sesyjny, autor muzyki filmowej i teatralnej, autor warsztatów artystycznych opartych na prezentacji archaicznych instrumentów pasterskich i tradycyjnych instrumentów ludowych. Występuje jako solista oraz w składach prezentujących kulturę źródłową Karpat w oryginalnej formie lub we współ- czesnych aranżacjach. Twórca (razem z żoną Deborą – autorką piosenek i teledysków) zespołu Dzieci z Brodą skierowanego do najmłodszych i ich rodzin.Instrumentarium: liść, słomka, trzcina, fujary (postna, sałaska, jedno-, pięcio- i sześciootworowe), gajdzica, koza podhalańska, gajdy istebniańskie, okaryny (kamienne, gliniane), drumle, skrzypce, gęśle, drewniany róg pasterski, szofary (barani, kozi i z antylopy), róg węgierski, grające rzeźby Józefa Wilkonia (ligawka, trąbonosy), trąbita beskidzka i inne.

Nowa płyta Karoliny Cichej! Premiera "Poland-Pakistan"

Dział: Patronat Dział: Nowości płytowe To jest pełna wersja artykułu!

10 czerwca 2016 planowana jest polska premiera płyty "POLAND – PAKISTAN. Music Without Borders". Album został stworzony i nagrany w Pakistanie. Karolina Cicha wraz z Bartem Pałygą i Mateuszem Szemrajem pojechali tam na zaproszenie Ambasady Polskiej, która projekt zorganizowała.

Dragon Folk Fest Vol.7 - 4 czerwca

Dział: Patronat Dział: Wydarzenia To jest pełna wersja artykułu!

4 czerwca, już po raz siódmy w przestrzeni poznańskiego klubu Dragon oraz na ulicy Zamkowej zagoszczą folkowe klimaty. Dragon Folk Fest Vol.7 rozpocznie tradycyjnie jarmark rękodzieła i wyrobów artystycznych.

II Turniej Muzyków Prawdziwych

Dział: Patronat Dział: Wydarzenia To jest pełna wersja artykułu!

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza po raz drugi zaprasza na Turniej Muzyków Prawdziwych. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 1-4 września 2016 r. w Szczecinie.

EtnoFestiwal Olandia

Dział: Patronat Dział: Wydarzenia To jest pełna wersja artykułu!

Ideą Olandia EtnoFestiwalu jest prezentacja dorobku kulturalnego grup etnicznych zamieszkałych w różnych częściach Europy oraz pokazanie wpływu tych kultur na muzykę, sztukę, obyczaje i więzi międzyludzkie kształtowane od pokoleń.

Chatka Blues Festival

Dział: Patronat Dział: Wydarzenia To jest pełna wersja artykułu!

CHATKA BLUES FESTIVAL 2016 W dniach 7 – 8 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, w Lublinie odbędzie się 7 edycja jednego z najciekawszych festiwali bluesowych we wschodniej Polsce i święto bluesa w Lublinie. PROGRAM CHATKA BLUES FESTIVAL 2016 Piątek – 7.10.2016, godz.