Artykuły z działu: Wydarzenia

Staromodni czyli Muzyka nowo/staro/modna w 4 odsłonach: czerwiec, wrzesień, październik, listopad/2011/Lublin

95 (sierpień 2011) Autor: Jerzy Dziobak Dział: Wydarzenia To jest pełna wersja artykułu!

STAROMODNI "Stare" i "nowe" w muzyce współczesnej - to przedsięwzięcie artystyczno - edukacyjne oparte na wymianie doświadczeń muzycznych między muzykami tradycyjnymi a przedstawicielami nurtów eksperymentalnych w muzyce współczesnej, połączone z zajęciami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży.

Hiszpańskie kolędy i pastorałki

Dział: Wydarzenia To jest pełna wersja artykułu!

Brzmi dziwnie jak na kolędę? Tej i kilku innych nauczył nas na spotkaniu „La Nochebuena – kolędy na wesoło” 8 stycznia w „Hades Szeroka” w Lublinie Jakub Polanowski. 

Niebawem rusza 19. Festiwal "Nowa Tradycja"

Dział: Co słychać? Dział: Festiwale To jest pełna wersja artykułu!

W środę 11 maja rozpocznie się 19. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" - wyjątkowo w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Kolejne festiwalowe dni, już tradycyjnie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W.

Festiwal Muzyki Korzenie Europy

Dział: Wydarzenia Dział: Festiwale To jest pełna wersja artykułu!

W wyjątkowym miejscu, jakim jest Park Bródnowski, odbędzie się druga już edycja Festiwalu „KORZENIE EUROPY”, poświęcona kulturom etnicznym Polski i Europy. Już 29 maja 2016 w Warszawie, Park Bródnowski.

Dragon Folk Fest Vol.7 - 4 czerwca

Dział: Patronat Dział: Wydarzenia To jest pełna wersja artykułu!

4 czerwca, już po raz siódmy w przestrzeni poznańskiego klubu Dragon oraz na ulicy Zamkowej zagoszczą folkowe klimaty. Dragon Folk Fest Vol.7 rozpocznie tradycyjnie jarmark rękodzieła i wyrobów artystycznych.

Projekt Usłyszeć Taniec

Dział: Wydarzenia To jest pełna wersja artykułu!

23 lipca w Amfiteatrze w Parku Zadole w Katowicach zostanie wystawione spektakl muzyki i tańca „Usłyszeć Taniec”.

Festiwal ETNOMANIA - startujemy dla Was już po raz szósty!

Dział: Wydarzenia To jest pełna wersja artykułu!

Zobacz jak tworzony jest autentyczny folklor, weź udział w warsztatach tradycyjnego rzemiosła, doświadcz prawdziwej, żywej ETNOatmosfery. Zasmakuj EKOproduktów i ETNOsmaków: spróbuj z nami ziół od prawdziwej zielarki, miodu od pszczelarza, regionalnych dań i produktów od lokalnych wytwórców!

II Turniej Muzyków Prawdziwych

Dział: Patronat Dział: Wydarzenia To jest pełna wersja artykułu!

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza po raz drugi zaprasza na Turniej Muzyków Prawdziwych. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 1-4 września 2016 r. w Szczecinie.

XXVI Muzyczne Dialogi nad Bugiem

Dział: Wydarzenia To jest pełna wersja artykułu!

Zapraszamy na Ogólnopolskie Prezentacje Kultur Mniejszości Narodowych i Etnicznych „XXVI Muzyczne Dialogi nad Bugiem” - Mielnik, 6-7 sierpnia 2016