Festiwal Folkowisko, 7-10 lipca 2016, Gorajec

Po raz szósty zapraszamy na Festiwal Folkowisko!

Folkowisko: Trzy Galicje to nieoczywiste spotkanie dalekich krain, podzielonych granicami, ale bliskich sobie w podejściu do świata. Chociaż polska i ukraińska Galicja zostały niegdyś rozłączone, a Galicia hiszpańska leży tysiące kilometrów dalej – da się w nich wyczuć wspólny duch. Oprócz nazwy te regiony łączy podejście do tradycji – pamięć o przodkach i o dawnych obyczajach. Każda z tych krain jest świadoma swojej wyjątkowości i odczuwa odrębność.

Od rana do nocy w każdym zakątku Gorajca odbywać się będą warsztaty, koncerty, dyskusje, przedstawienia pokazy filmowe i zabawy.

Na Festiwalu spotkacie między innymi pisarza Andrzeja Stasiuka, zespoły Joryj Kloc, Angela Gaber i Trio, Orkiestra ze Zdziłowic, Swada, Tandirindum, Orkiestra św. Mikołaja.

Co niezwykłego odbędzie się na Folkowisku w tym roku? Będzie więcej opowieści, poezji i prozy - wspólnie z Wydawnictwem Czarne wprowadzimy Was w świat galicyjskich tajemnic na Wieczorze Opowiadaczy. Planujemy też nową formę warsztatów - zespoły muzyczne będą nie tylko koncertować, lecz każdy z nich będzie przekazywał swoje umiejętności tak, by na koniec Festiwalu zagrała wielka orkiestra, złożona ze wszystkich festiwalowiczów.

Jesteśmy pewni, że na Folkowisku każdy znajdzie coś dla siebie. Czekamy na Was w Gorajcu!

www.folkowisko.pl