EtnoFestiwal Olandia

Ideą Olandia EtnoFestiwalu jest prezentacja dorobku kulturalnego grup etnicznych zamieszkałych w różnych częściach Europy oraz pokazanie wpływu tych kultur na muzykę, sztukę, obyczaje i więzi międzyludzkie kształtowane od pokoleń.

Każda edycja ma za zadanie prezentację innej kultury. Pierwsza edycja dotyczyła kultury ukraińskiej. Następnymi tematami była kultura czeska, holenderska oraz litewska. W tym roku zaprezentujemy bardzo barwny i niezwykle ciekawy świat Bałkanów, który przemierzymy muzycznie i kulinarnie.

W sobotnie popołudnie zaprosimy na muzyczną bajkę dla najmłodszych gości Festiwalu, warsztaty muzyczne, konkurs folkowych kapel, a na finał - koncerty Ludożercy z innej wsi i Balkan Sevdah Akustik, po których rozkręcimy bałkańską imprezę z DJ Empe. W niedzielę odbędzie się jarmark, na którym zaproponujemy między innymi specjały bałkańskiej kuchni. Podczas jarmarku przygrywać nam będą specjalnie zaproszone kapele - Koło Jana, Kapela Jazgodki i ponownie Ludożercy z Innej Wsi. Zapraszamy wszystkich na weekend w Olandii w iście bałkańskim stylu!

W sobotnim konkursie o Złoty Wiatrak zagrają: SWADA, KRAMBABULA oraz Oreada i Paduchy. Start konkursu o g.16

Festiwal odbędzie się w Olandii, w Prusimiu (gm. Kwilcz) w woj. Wielkopolskim. Jest to pełen uroku zrewitalizowany zespół dworsko – parkowy, który oprócz wspaniałych walorów turystycznych jest także mocno związany z szerzeniem pamięci nt. osadników olenderskich.

Na wszystkie festiwalowe wydarzenia wstęp wolny. Szczegółowy program: https://www.facebook.com/events/1078038282274842/