Joszko Broda „Debora” - PRZEWODNIK

Pełna wersja artykułu znajduje się w papierowym wydaniu Pisma Folkowego. Zapytaj o numery archiwalne lub pobierz (jeśli jest dostępny) plik PDF z numerem pisma. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się ze skrótem artykułu.

Możesz również przeczytać inne artykuły tego autora (jeśli dostępne - kliknij w nazwisko poniżej) lub zapoznać się z innymi artykułami z tego działu (jeśli dostępne - kliknij w nazwę działu poniżej),

Skrót artykułu: 

Joszko Broda – góral, muzyk z Istebnej (Beskid Śląski), wychowany w rodzinie z muzycznymi tradycjami, na scenie od czwartego roku życia, multiinstrumentalista, kompozytor, producent, muzyk sesyjny, autor muzyki filmowej i teatralnej, autor warsztatów artystycznych opartych na prezentacji archaicznych instrumentów pasterskich i tradycyjnych instrumentów ludowych. Występuje jako solista oraz w składach prezentujących kulturę źródłową Karpat w oryginalnej formie lub we współ- czesnych aranżacjach. Twórca (razem z żoną Deborą – autorką piosenek i teledysków) zespołu Dzieci z Brodą skierowanego do najmłodszych i ich rodzin.Instrumentarium: liść, słomka, trzcina, fujary (postna, sałaska, jedno-, pięcio- i sześciootworowe), gajdzica, koza podhalańska, gajdy istebniańskie, okaryny (kamienne, gliniane), drumle, skrzypce, gęśle, drewniany róg pasterski, szofary (barani, kozi i z antylopy), róg węgierski, grające rzeźby Józefa Wilkonia (ligawka, trąbonosy), trąbita beskidzka i inne.

Autor: 
Dział: 

Dodaj komentarz!