Artykuły autora: Radosław Zaleski

Wstępniak

5 (listopad 1996) Autor: Radosław Zaleski To jest pełna wersja artykułu!

Czas, kiedy trzeba było wybierać między trzema festiwalami folkowymi lub folklorystycznymi (co doprowadziło do upadku jednego z nich) minął wraz z odejściem lata. Wiem tylko o jednym ważnym wydarzeniu artystycznym w tej dziedzinie, które będzie miało miejsce przed końcem roku. Jest nim Festiwal Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe '96". Imprezę tą już od wielu lat organizuje Orkiestra p.w. św. Mikołaja.

Wstępniak

4 (wrzesień/październik 1996) Autor: Radosław Zaleski To jest pełna wersja artykułu!

Drodzy Czytelnicy!

"Podróże kształcą". Miałem okazję przekonać się o prawdziwości tego powiedzenia podczas tegorocznych wakacji. Nic nie jest. w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu z ludźmi, muzyką, naturą. Przekazy, które otrzymujemy za pomocą mediów (radia, telewizji i ... gazet) nie oddają w pełni rzeczywistości.

Przystanek Olecko

4 (wrzesień/październik 1996) Autor: Radosław Zaleski To jest pełna wersja artykułu!

Na przełomie lipca i sierpnia tego roku sympatycy "Przystanku Alaska" gościli w Olecku już po raz czwarty. Wprawdzie oficjalnie uczestniczyliśmy w trzecim "Przystanku Olecko" jednak dotarły do nas wieści o spotkaniu, które odbyło się zanim jeszcze impreza uzyskała swoją obecną - festiwalową - formę. Odbyło się ono zimą i jako takie nie jest uznawane przez organizatorów za "pełnoprawny" "Przystanek". Dobrze o festiwalu świadczy fakt, że wielu jego uczestników odwiedza Olecko po raz kolejny licząc na dobrą zabawę.

Wstępniak

3 (lipiec/sierpień 1996) Autor: Radosław Zaleski To jest pełna wersja artykułu!

Nadeszły wreszcie długo oczekiwane wakacje. Chyba dla wszystkich jest to okres odpoczynku i odprężenia. Jest to czas, kiedy zbieramy siły przed czekającą nas w następnym roku akademickim pracą. Podobnie jest z redakcją "Gadek z Chatki". Za nami trudny okres "rozkręcania" gazety folkowej. Mimo że nie udało nam się rozwiązać wszystkich problemów, mam nadzieje, że najgorsze chwile już minęły i nasze czasopismo stanie się stałą pozycją na rynku folkowym. Wakacje są dla redakcji okazją do wyruszenia na poszukiwanie nowych tematów i pomysłów.

Od redakcji

2 (czerwiec 1996) Autor: Radosław Zaleski To jest pełna wersja artykułu!

Zanim jeszcze nasza redakcja zdążyła na dobre okrzepnąć i ochłonąć po wydaniu pierwszego numeru "Gadek z Chatki", pojawiło się przed nami nowe wyzwanie - festiwal Radom Folk '96. Impreza ta stała się dla redakcji podwójną okazją do tego, aby sprawdzić swoje umiejętności dziennikarskie. Przede wszystkim organizatorzy Radom Folk '96 poprosili, abyśmy stworzyli gazetkę festiwalową - co mimo trudnych warunków pracy i małej ilości czasu, udało nam się (mam nadzieję) nie najgorzej. Drugim, co najmniej tak samo ważnym dla nas wydarzeniem, była promocja pierwszego numeru gazety folkowej.

A w niedzielę...

2 (czerwiec 1996) Autor: Radosław Zaleski To jest pełna wersja artykułu!

A w niedzielę... trzeciego dnia festiwalu Radom Folk '96 impreza przeniosła się do radomskiego skansenu. Była to szczęśliwa decyzja organizatorów, dzięki której poprawiła się kulejąca frekwencja publiczności.

Od redakcji

1 (maj 1996) Autor: Radosław Zaleski To jest pełna wersja artykułu!

Drodzy Czytelnicy!

Oto macie przed sobą pierwszy numer gazety folkowej. Jest to periodyk, na łamach którego zajmować będziemy się szeroko rozumianym pojęciem folku, czyli działaniami inspirowanymi przez kulturę ludową. Pomysł stworzenia tego pisma powstał, gdy siedząc przy telefonie próbowałem zebrać informacje o imprezach folkowych organizowanych w Polsce. Po kilku rozmowach, które nie dały spodziewanych rezultatów, zacząłem marzyć o biuletynie informacyjnym, gdzie znalazłoby się wszystko, czego potrzebuję.