Artykuły autora: Agnieszka Szczur

Eko-generacja?

80-81 (maj 2009) Autor: Agnieszka Szczur Dział: Z teorii To jest pełna wersja artykułu!

Wielu ludziom hasło „ekologia” kojarzy się z oszołomem, który przykuwa się łańcuchami do drzewa, żeby ratować zagrożone wyginięciem świerszcze, czy żaby. Szum medialny wokół protestów ekologicznych powoduje, że ekologia dla zwykłego zjadacza chleba staje się fanatyczną ideą, od której najlepiej się odciąć. Z drugiej jednak strony ekologiczne produkty stają się coraz bardziej popularne, powszechny staje się recykling, czy segregacja śmieci, a także wzrasta świadomość społeczna dotycząca ekologii.

Scena Otwarta co roku...

77-78 (grudzień 2008) Autor: Agnieszka Szczur Dział: Mikołajki Folkowe 2008 To jest pełna wersja artykułu!

Co roku na scenie folkowej pojawiają się młode zespoły, które zaskakują brzmieniem, bądź sposobem interpretacji muzyki ludowej. Czy podobnie będzie w tym roku, przekonamy się już 12 grudnia podczas Sceny Otwartej na XVIII Festiwalu Muzyki Folkowej „Mikołajki Folkowe”.

Folk w podolskim wydaniu

76 (listopad 2008) Autor: Agnieszka Szczur Dział: Relacje To jest pełna wersja artykułu!

Lipiec tego roku był niezwykle gorący, podobnie jak emocje na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Etnicznej i Landartu Szeszory, który odbył się w ukraińskiej wsi Worobijiwce. Nasi przyjaciele z Ukrainy znów nie zawiedli i zorganizowali niezwykłą trzydniową muzyczno – artystyczną imprezę.