Chatka Blues

Po dwuletniej przerwie zagra ponownie w Lublinie „Chatka Blues Festival”. W ramach wydarzenia odbędą się trzy koncerty prezentujące różne odcienie bluesa. Na scenie Chatki Żaka wystąpią: Paweł Szymański, Smooth Gentlemen i argentyńska gitarzystka – Vanesa Harbek z zespołem. Koncerty poprowadzi lubelski muzyk – Marcin Kruk.

Tegoroczne koncerty rozpocznie Paweł Szymański - bezkompromisowy tekściarz, utalentowany wokalista i świetny muzyk, zachwycający swoją techniką gry na gitarze akustycznej, rezofonicznej i harmonijce ustnej. Jego koncert będzie powrotem do tradycji trubadurów bluesa z jego pionierskich czasów.

Następnie zagra grupa „Smooth Gentlemen”, której liderem jest Bartłomiej Szopiński - uznany pianista, hammondzista i kompozytor. Muzyka zespołu jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu i boogie. Ich energetycznie zagrane utwory tworzą materiał, który brzmi bardzo różnorodnie, amerykańsko.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert Vanesy Harbek - niezwykle utalentowanej, pochodzącej z Argentyny gitarzystki i wokalistki. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu, czerpie z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej. Vanesa ma naturalny talent do gry na gitarze. Jej znakomita technika i solidne brzmienie stanowią doskonałe połączenie dla jej wirtuozerii i jakości wykonawczej.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Współorganizatorami są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Szczegółowy program „Chatka Blues Festival” jest dostępny na stronie: http://chatkablues.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/chatkablues

Bilety można kupić na eBilet.pl

Serdecznie zapraszamy !!!