Tęsknica

Nowa książka Anny Sokalskiej pod tytułem "Tęsknica" ukaże się w grudniu 2023 nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka.
Iga, menadżerka w korporacji, niespodziewanie musi przerwać karierę, aby ratować zdrowie. Szukając odpoczynku, wyjeżdża na wieś, gdzie poznaje Nadzieję, ekscentryczną właścicielkę gospodarstwa „Pomiędzy”. Wkrótce, pozornie monotonne życie młodej gospodyni, uważanej przez lokalną społeczność za znachorkę lub dziwaczkę, okazuje się splotem kolejnych tajemnic, a rosnący za chałupą las – przedsionkiem nieznanego świata. Niepokojące incydenty, rodzinne sekrety, widmo tęsknicy i walka o utraconą duszę wciągają Igę w sam środek ludowych obrzędów i dawnych wierzeń.
Tęsknica to baśń dla dorosłych inspirowana pięknem wsi, estetyką polskiej kultury ludowej oraz motywami występującymi w tradycyjnych polskich bajkach i baśniach. Jest także opowieścią na cześć natury i kobiecości, ale i refleksją nad destrukcyjną siłą tych z marzeń, które wymykają się spod kontroli.
"Anna Sokalska posiada talent do snucia pięknych, baśniowych historii, a „Tęsknica" jest tego świetnym przykładem. Ta niespieszna, przemijająca jak pory roku opowieść przeniesie was do świata, w którym szara codzienność zderza się z pradawną, słowiańską magią i dość szybko ulega jej mocy. Razem z Igą wyruszycie w wędrówkę do miejsc, których nie dane jest odwiedzać zwykłym śmiertelnikom i odbędziecie z nią inną, równie ważną podróż – w poszukiwaniu samej siebie. Jeśli szukacie historii, która otuli was jak ciepły koc, a przy tym zmusi do zastanowienia nad tym, co tak naprawdę się liczy, koniecznie sięgnijcie po „Tęsknicę". W końcu każdemu z nas przyda się czasem trochę magii." - z recenzji Agnieszki Mieli, polskiej pisarki, autorki cyklu "Dzieci starych Bogów".