Siemia Bug Festival

UWAGA: SIEMIA BUG FESTIVAL PRZENIESIONY NA 2021 ROK! Więcej informacji: https://siemiafestival.pl

Siemia Bug Festival jest festiwalem muzyczno-świadomościowym, aspirującym do miana pierwszego festiwalu transformacyjnego organizowanego w Polsce. Zamierzeniem organizatorów wydarzenia jest stworzenie wyjątkowego miejsca, w którym nowe idee będą miały przestrzeń do zaistnienia, a uczestnicy festiwalu szansę na własny rozwój.

Wydarzenie odbędzie się 13-16 sierpnia 2020 roku na terenie ośrodków położonych bezpośrednio nad rzeką Bug, kilka kilometrów pod Siemiatyczami. W ciągu 4 dni odbędą się koncerty i warsztaty, a także seminaria i wykłady, łączące tradycję oraz najnowsze osiągnięcia takich dziedzin jak: psychologia, mistycyzm czy współczesne trendy środowiskowe.

Festiwal obracać się będzie w tematyce ekologii i konieczności dbania o środowisko naturalne, filozofii less waste, slow life, a także nowych technologii wspomagających zrównoważony rozwój.

Wydarzenie będzie również mocno zakorzenione w rodzimej, organicznej kulturze. Jego patronką jest występująca w nazwie słowiańska bogini SIEMIA, inaczej znana jako Gaja, Makosz czy po prostu Matka Ziemia. To nie tylko ukłon w stronę rodzimej kultury, ale też idea promocji podczas festiwalu tematyki związanej historią i tradycją Słowian.

Do 4 RAZY sztuka, czyli Siemia Bug Festival to PIERWSZE W POLSCE wydarzenie, które:

  • organizujemy ku czci Matki Ziemi - ekologiczny, less waste, w zgodzie i symbiozie z naturą

  • aspiruje do miana transformacyjnego

  • czerpie głęboko ze słowiańskich korzeni, tak w prelekcjach jak i muzyce

  • jest festiwalem łączącym światy: sztuki, muzyki, rozwoju i duchowości

Oparty na 4 filarach – dwóch odnoszących się do sfery Idei i dwóch związanych z działaniem – festiwal będzie mocno zakorzeniony w rodzimej, organicznej kulturze, jak i miejscu i czasie, w których będzie się odbywał.

TWÓRCZOŚĆ - SZTUKA 

Przygotowujemy co najmniej dwie sceny MUZYCZNE:

– scenę instrumentalną, głównie w klimatach szeroko rozumianego world music, etno, folk

– scenę w całości elektroniczną – głównie elektronika deepowa, progresywna, melodyjna, tribal, etniczna, z domieszką psychodelii i z nutą orientalną oraz wszelkie odmiany NewAge, chilloutu i ambientu.

A do tego:

- KINO FESTIWALOWE pod auspicjami Szkoły Filmowej w Łodzi

- GALERIA SZTUKI: obrazy, rzeźby, sztuka słowiańska

- TANIEC: pokazy tańca Tribal Fusion Bellydance oraz grupowej improwizacji American Tribal Style®, będącego połączeniem tańców orientalnych, etnicznych tańców północno-afrykańskich i indyjskich oraz flamenco.

 

 ROZWÓJ - WARSZTATY - PRELEKCJE 

1. EKOLOGIA i KLIMAT: dbanie o planetę i naturę, filozofia less waste, slow life, vege

2. PSYCHOLOGIA i ROZWÓJ: osobowości, świadomości, poczucia własnej wartości, szacunku i tolerancji, szczęścia, samopoznania.

3. TRADYCJA i MISTYCYZM: wierzenia słowiańskie, szamanizm, obrzędy, zwyczaje, historia regionu

4. ZDROWIE i AKTYWNOŚĆ: taniec, tantra, joga, joga śmiechu, joga twarzy, masaż, dietetyka

 

PRZYRODA - EKOLOGIA -  DZIEDZICTWO – SŁOWIAŃSKOŚĆ

Chcemy zadbać o Ziemię i ponownie zbliżyć się do natury. Przyświecają nam filozofię less-waste, slow life, vege. Rezygnujemy z plastiku, segregujemy śmieci. Zależy nam na tym, by prelekcje i warsztaty również dotyczyły ekologii i dbania o Planetę.

 

ENERGIA - TRANSFORMACJA

Jako hasło przewodnie pierwszej, zerowej edycji, ukuliśmy termin ЯƎEWOLUCJA.

ЯƎEWOLUCJA to ewolucja, ale ze zwrotem do natury i z wykorzystaniem tego, co jest nam już znane.

ЯƎEWOLUCJA to pozytywna transformacja przyszłości poprzez powrót do korzeni.

 

Więcej na:  https://siemiafestival.pl/

Karnety na festiwal można zakupić TUTAJ: https://ticketclub.pl/kultura/siemia-bug-festival-1433/?fbclid=IwAR1QIi8d43r_Sca_UTlgBFq0PjhGncxPyqk2AcComeMqqFWysNm6cE51R2s