Olandia EtnoFestiwal - Ameryka

Zapraszamy na „Olandia EtnoFestiwal - Ameryka” który odbędzie się 2 września 2017r w Olandii w Prusimiu k/ Kwilcza. Festiwal prezentuje w niezwykły sposób dorobek kulturalny grup etnicznych zamieszkałych na całym świecie oraz pokazuje wpływu tych kultur na muzykę, sztukę, obyczaje i więzi międzyludzkie kształtowane od pokoleń. Podczas tego festiwalu są ukazywane korzyści, które płyną z tolerancji, przenikania się kultur, wzajemnego zrozumienia oraz otwarcia na innych.
Każda edycja festiwalu różni się od poprzedniej tematyką, organizacją i wykonaniem. Co roku do Olandii przyjeżdżają mieszkańcy Polski, którzy przenoszą się do innej kultury, mają okazję zasmakować kuchni z odmiennej kultury, rozsłuchać się w muzyce, która nie jest powszechna na co dzień. Pierwsza edycja dotyczyła kultury ukraińskiej. Następnymi tematami była kultura czeska, holenderska, litewska oraz bałkańska. W tym roku organizatorzy zaprezentują muzyczno – kulturowy świat Amerykanów.

Zagrają: zespół Rednex - twórca hitu Cotton Eye Joe, Lonstar – jeden z najpopularniejszych w Polsce piosenkarzy muzyki country oraz duet The Roadhouse z utworami Boba Dylana.

Nie zabraknie również konkursu o Złoty Wiatrak, w którym zmierzą się zaproszone do finału zespoły. W finale konkursu wystąpią: Fumez, Dzikie Jabłka, BAPU.

Przygotowaliśmy również coś dla najmłodszych i tych trochę starszych - spotkanie "Z lotu Kruka. Opowieści indiańskie" w wykonaniu Szymona Góralczyka z grupy Karawana Opowieści. Posłuchajcie o tym jak został stworzony świat i jak pojawili się na nim ludzie. Poznacie przygody dzielnego Ahajute, który postanowił pokonać olbrzyma, problem jednak był taki, że Ahajute był małym chłopcem. Czy mogło mu się to udać? Poznacie też historię dziewczynki, która bawiła się lalką bez twarzy. Pobiegniemy za jeleniem na wysoką górę. Zaśpiewamy pieśń o bizonach. Czy jesteście gotowi? Wyruszcie razem z Karawaną do świata pełnego szacunku dla przyrody, pełnego magii i dzielnych ludzi!
https://www.facebook.com/karawanaopowiesci

Będzie z nami również Mikołaj "Miku" Sikorski - budowniczy i muzyk grający na instrumentach typu cigar box guitar. Pudłem rezonansowym w takch instrumentach jest puste pudełko po cygarach, a pierwsze wzmianki o takich instrumentach pochodzą z połowy XIX w. Miku przygotuje wystawę instrumentów, na której chętni będą mogli obejrzeć, zagrać i uzyskać informacje jak samemu wykonać cigar box guitar. Dla chętnych możliwość zbudowania na miejscu instrumentu typu Diddley Bow / Canjo.

Festiwal odbędzie się w Olandii, w Prusimiu (gm. Kwilcz) w woj. Wielkopolskim. Jest to pełen uroku zrewitalizowany zespół dworsko – parkowy, który oprócz wspaniałych walorów turystycznych jest także mocno związany z szerzeniem pamięci nt. osadników olenderskich.
http://www.olandia.pl/

Przenieś się w niezwykły świat kultury amerykańskiej i baw się razem z nami!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/OlandiaEtnoFestiwal/