Lublin Blues Session 2017 - maj

Zapraszamy na drugi z koncertów Lublin Blues Session 2017.

W piątek  – 19.05. w lubelskim Domu Kultury LSM – wystąpi dwóch wykonawców grających akustycznego bluesa. Będą to: PG Petricca – włoski wokalista i gitarzysta, grający techniką slajd na gitarach rezofonicznych oraz Harsh Guitar Mark – polski wykonawca głębokiej tradycji bluesa – downhome blues.

Bilety na koncert – 10 zł. (w dniu koncertu 20 zł.) do nabycia w Domu Kultury LSM, ul. Wallenroda 4a oraz w następujących punktach w Lublinie:

  • Kulturomaniak, ul. Zana 19
  • Sklep Muzyczny nr 1 „Na Księżycu”, ul. Okopowa 5
  • Sklep Muzyczny „Quena”, ul. Narutowicza 34
  • Dom Kultury LSM, ul. Wallenroda 4a

Zobacz wydarzenie: https://www.facebook.com/events/438280803212775

PG Petricca (ITA) ma niepowtarzalny sposób ekspresji emocji  poprzez gitarę rezofoniczną. Dzięki jego intensywnej nauce od mistrzów, delta blues stał się jego głównym sposobem wyrażania siebie. Urodził się w 1968 roku we Włoszech i był znany jako lider Blues Band Papaleg. Karierę solową rozpoczął grając w małych klubach i współpracując z artystami z Włoch i Europy. W latach 2007-2010 grał w wielu znanych włoskich Blues festiwalach (Trasimeno Blues, Rootsway Blues Festival, Ameno Blues, Liri Blues Festival i innych) i koncertował po Europie (w Finlandii, Belgii, Czechach, Polsce, Szwajcarii) oraz w USA (Missisipi w stanie Tennessee). W 2011 roku pojawił się jako gość na albumie The Jonas Blues Band. W 2012 roku współpracował z włoską piosenkarką - Paolą Ronci, grając przedwojennego bluesa w klubach we Włoszech i Francji. W 2014 roku nagrał pierwszy solowy album "At Home" wyprodukowany i finansowany z programu społecznościowego.http://www.pgpetricca.eu/

Harsh Guitar Mark (PL) czyli Marek Wojtowicz, to wykonawca głębokiej tradycji bluesa – downhome blues. Wykonuje różne style bluesa – delta blues, chicago blues, texas blues, louisiana blues. Artysta grał z wielkimi artystami z USA: harmonijkarzem Bobem Corritore, pianistą Shrimp City Slimem, Harmonica Hindsem, Russ Greenem, ostatnio z potrójnie nominowanym do Grammy harmonijkarzem Billy Branchem z Chicago oraz Johnny Drummerem. W 2015 zagrał z Eddie Taylorem Jr. z Chicago na Festiwalu Motywy Bluesa. Marek promuje sensu stricte bluesa (real blues) w Polsce, od wielkich scen po granie na ulicach, opowiada o bluesie i jego historii. Jest prezesem Son House Gospel Blues Society. W 2013 nagrał płytę Sitting Right Down And Moan , gościnnie zagrał z Guitar Markiem Bob Corrritore.

Lublin Blues Session to projekt muzyczny o charakterze edukacyjno-artystycznym realizowany cyklicznie od 2011 roku. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerami tegorocznej edycji są: Klub Graffiti i Dom Kultury LSM. Projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.