Folk-Up!

Wielkimi krokami zbliża się II edycja Festiwalu Muzyki Folkowej Folk-Up! 2022. Odbędzie się ona w dniach od 11 do 14 sierpnia na terenie Gminy Łodygowice. Każdego festiwalowego wieczoru na przybyłych gości czeka moc muzyczno-folkowych wrażeń.

W czwartek, podczas inauguracji festiwalu w Schronisku Młodzieżowym w Zarzeczu, zabrzmią energetyczne dźwięki w wykonaniu zespołu BREE.

Piątkowy wieczór zarezerwowany jest z kolei na potańcówkę przy tradycyjnych składach kapel żywieckich. Od godziny 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach rozpoczną się tańce, hulańce, swawole a zagrają: Bały się Dud, Kapela “na Despet” oraz Dejcie spokój.

Tanecznym krokiem wszyscy zainteresowani mogą wziąć kolejnego dnia udział w sobotnim wieczornym pikniku pn.: “Koncert między Zamkami”. W kompleksie parkowo-zamkowym w Łodygowicach odbędzie się piknik, gdzie posłuchać będzie można zespołu Czerwona Kalyna z Ukrainy, Zespołu SEKUNDa, Kapeli Fedaków oraz Kapeli Tygiel. W planie jest również nauka tańców słowackich prowadzonych przez doskonałych tancerzy: Janko Niemczyka oraz Antóni Rokošnej oraz folkowy pokaz mody w wykonaniu uczestników Folk-Up! KIDS. Festiwal barw, brzmień i nietuzinkowej harmonii zwieńczy koncert finałowy nad brzegiem malowniczego Jeziora Żywieckiego, gdzie zagra Kapela PoPieronie oraz niezwykła Folk-Up! Orkiestra, złożona z uczestników zamkniętych warsztatów muzycznych.

Śpiewacy, skrzypkowie, basiści perkusiści i inni muzycy w drodze rekrutacji otrzymali możliwość uczestnictwa w 3-dniowych darmowych warsztatach. Poziom artystyczny zgłoszeń przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów, którzy już teraz nie mogą doczekać się owoców wspólnej pracy nad zaplanowanym materiałem. W tym roku w ramach festiwalu realizowany będzie także projekt z myślą o najmłodszych folko-fanach. Dzieci od 6 do 14 roku życia będą uczestniczyły w warsztatach śpiewu, rękodzieła oraz folk designu.

Głównym celem Folk-Up! 2022 jest skrzyżowanie muzyki tradycyjnej ze współczesnymi nurtami i stworzenie przestrzeni, która da swobodę oraz wolność  tworzenia. Tym samym organizatorzy wydarzenia gorąco zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy wokół szeroko pojętej muzyki z tradycyjnej i nowoczesnej.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/folkupfestiwal