EtnoBaltica

W dn. 2-4 lipca 2021 ponownie zagra Festiwal EtnoBaltica w Swołowie (Gmina Słupsk). 

Tegoroczna edycja to trzy dni świętowania z najznakomitszymi zespołami kultywującymi polską muzykę ludową w najczystszej postaci. Wystąpią tacy wykonawcy jak: Wowakin Trio, Tęgie Chłopy, Janusz Prusinowski Kompania, Akademia Głosów Tradycji czy Adam Strug. Oprócz koncertów i potańcówek będzie można wziąć udział w panelu dyskusyjnym, warsztatach tańca ludowego z Piotrem Piszczatowskim oraz warsztatach śpiewu pieśni tradycyjnych z Ewą Grochowską oraz Pawłem Grochockim. Na warsztaty złożą się: praca nad prawidłową techniką śpiewu otwartym głosem, naturalną emisją, czy wykonawstwem i ekspresją polskich pieśni tradycyjnych.

Nie zabraknie także przestrzeni dla najmłodszych czyli EtnoWioski Dziecięcej, która będzie festiwalowym azylem, przygotowanym w konwencji folkowego relaksu i etnoanimacji. Swołowo na te kilka dni zmieni się w tętniącą życiem stolicę kultury ludowej, a w organizację festiwalu angażują się zarówno mieszkańcy wsi jak i wolontariusze z całej Polski, w tym Stowarzyszenie Michalove.

Oprócz koncertów czy warsztatów w tym roku po raz pierwszy odbędą się Festiwalowe wydarzenia towarzyszące takie jak m.in. bieg po owalnicy "Swołowska Mila" oraz rajd rowerowy zorganizowany przez zaprzyjaźnione stowarzyszenie "Szprycha".

Daj się ponieść naturze i muzyce. Weź głęboki oddech. Zatańcz. Czekamy na Ciebie. 2-4 lipca 2021, Zagroda nr 15 Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.

Zakup biletów w serwisie kupbilecik.pl

W ofercie jest możliwość zakupu biletu na każdy dzień osobno lub karnet trzydniowy, który obejmuje wejście na teren festiwalu przez cały czas trwania wydarzenia.Szczegóły: www.kultura.slupsk.plwww.facebook.com/etnobaltica