Bieszczadzko - beskidzki Tour Orkiestry św. Mikołaja 29.04-6.05

Orkiestra Świętego Mikołaja w Bieszczadach i Beskidzie Niskim
 
Gorlice - Boguchwała - Ustrzyki Górne - Uherce Mineralne - Daliowa - Duszatyn
 
 
W długi majowy weekend Orkiestra Świętego Mikołaja zawita do kilku miejscowości południowo - wschodniej Polski. Mikołaje od zawsze byli zafascynowani dolinami Beskidu Niskiego i Bieszczadów, rozległymi widokami z najwyższych szczytów oraz oczywiście kulturą tradycyjną tych terenów. 
"Od lat mamy w dolinie Jawornika swoją odskocznię od codzienności. Tu, wśród turystów i sladów dawnej kultury, powstawała nasza muzyka i repertuar pierwszych płyt: "Muzyka gór", "Z wysokiego pola", "Kraina Bojnów". Kiedy tylko mają czas i pogoda sprzyja, zaglądamy w gościnne progi :) " - mówi lider zespołu Bogdan Bracha.
W tym roku podczas sześciu koncertów będzie można usłyszeć piosenki z płyty "Mody i Kody", ale na scenie zabrzmią też w dużej dawce tradycyjne nuty z Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Muzycy Orkiestry wierni są nadal akustycznemu brzmieniu, ludowym manierom wokalnym, polskim inspiracjom. Poszukują również niekonwencjonalnych form muzycznych i brzmień, tak by grana przez nich muzyka cieszyła spore grono słuchaczy. Trzeba zaznaczyć, że zawsze są to ludowe „piosenki z tekstem", w którym można doszukać się wielu odniesień do współczesności. Czasem zespół znajduje gotową piosenkę, czasem łączy kilka wariantów. Podobnie powstaje muzyka. W zeszłym roku do składu dołączyła wiolonczelistka Ola Bałdyga z zespołu Transilvia i Jacek Warszawa na perkusji, którego wielu fanów folku z pewnością pamięta z Orkiestry Na Zdrowie. Ich obecność nadaje muzyce Mikołajów jeszcze większej dynamiki. Ponadto w składzie: Anna Kołodziej - skrzypce, śpiew; Marcin Skrzypek - gitara, mandola, cymbały, perkusjonalia, śpiew i Bogdan Bracha - skrzypce, flety pasterskie, śpiew.
 
Spotkajmy się na trasie! Koncertów jest tyle, że z pewnością każdy będzie mógł wybrać dogodny termin i miejsce.
DO ZOBACZENIA!
 
29 kwietnia, godz. 18.00 - GORLICE, Rynek, Festiwal 4 Strony Karpat
 
30 kwietnia, godz. 17.00 – BOGUCHWAŁA, Rynek, Rocznica powstania Klimatycznej
 
1 maja, godz. 19.30 – USTRZYKI GÓRNE, „Zajazd Pod Caryńską”

 https://www.facebook.com/events/1260568650725607/

 
2 maja, godz. 21.00 – UHERCE MINERALNE, Browar Ursa Maior , I Festiwal Fotografii i Filmu "Dzikie jest piękne" 
 
3 maja godz. 18.00 – DALIOWA (gmina JAŚLISKA) Eko Jarmark "Jedzmy Swoje"
 
6 maja, godz. 17.30 – DUSZATYN, Duszatyńskie Zwiezło