VolfenKreuz

„Vulfhymnen”

2003 Thundra Records 02

VolfenKreuz jest folkmetalowym projektem bębniarza celtyckiego Shannona – Marcusa Kwadransa, który tu występuje jako Vuere. "Vulfhymnen" to osiem utworów nagranych, jak sam zespół twierdzi – ku czci dawnych pogańskich bogów.

Połączenie metalowej energii z folkowymi brzmieniami tradycyjnych ludowych instrumentów daje niezły, choć niełatwy w odbiorze, folk-black-metal. Połamane rytmy, poprzeplatane surowe i wściekłe riffy gitarowe z nastrojowym brzmieniem ludowym tworzą w efekcie klimat grozy z ciemnych borów, pełnych dawnych Słowian czczących starych, rdzennych bogów. Do tego w roli perkusji przeważa celtycki bodhran, który znakomicie spisuje się w tak zwanym biciu na dwie stopy. Płyta jest pełna przeciwności muzycznych, które świetnie się uzupełniają, na przykład delikatne fujarki kontra wykrzyczane, wojownicze teksty. VulfenKreuz zderzając delikatność folku i energię metalową, uzyskał w efekcie to, co w folk-metalu najlepsze i najbardziej rdzenne, a wyróżniające go od innych stylów metalowych. Zespół nie ograniczył się tylko do tradycji antycznych Słowian i starych bóstw, ale czerpał także między innymi z Rafała Wojaczka i Williama Blake'a.

"Vulfhymnen" to jedna z ciekawszych płyt metalowych, które ukazały się ostatnio w Polsce. Surowość folkowometalowa w przemyślany sposób zagrana, niełatwa w odbiorze, ale dzięki temu oddająca klimat tego, o czym traktuje.Skrót artykułu: 

2003 Thundra Records 02

olfenKreuz jest folkmetalowym projektem bębniarza celtyckiego Shannona – Marcusa Kwadransa, który tu występuje jako Vuere. "Vulfhymnen" to osiem utworów nagranych, jak sam zespół twierdzi – ku czci dawnych pogańskich bogów.
Autor: 
Dział: 

Dodaj komentarz!