Sear Bliss

"Glory and Perdition"

2004, CD Red Stream Inc., RSR-0171

Objawienie na scenie blackmetalowej (i generalnie metalowej). Węgierska, pięcioosobowa formacja Sear Bliss wykracza zdecydowanie pozaramy gatunku, wprowadzając do swojej muzyki dawkę brzmień etnicznych z wykorzystaniem instrumentarium dętego. Znającym patetycznośćsymfonicznego blackmetalu (trąby świetnie podkreślają klimat) pomysł wyda się oczywisty, ale jest jednocześnie nieszablonowy (trzebabyło na to wpaść!). Niepokojący i świetnie pasujący do niesamowitości muzyki wokal Andrása Nagy doskonale komponuje się z instrumentarium.Żywiołowości muzyce, oprócz dęciaków i dobrze dopasowanych klawiszy, dodają, nie tylko blackmetalowo brzmiące, riffy - są tu też elementyinnych styli metalowych oraz przewijające się elementy folk i fantasy.

Na "Glory and Perdition", płycie nieco innej, dojrzalszej od poprzednich dokonań grupy, nie ma słabych kawałków, a tytułowy to - bez przesady -folkmetalowy majstersztyk! Generalnie Sear Bliss jest jednym z wielu przykładów, że metal grany w krajach "nietypowych" dla nurtu, jestniejednokrotnie ciekawszy od rdzennych kapel brytyjskich czy amerykańskich.


Skrót artykułu: 

2004, CD Red Stream Inc., RSR-0171

Objawienie na scenie blackmetalowej (i generalnie metalowej). Węgierska, pięcioosobowa formacja Sear Bliss wykracza zdecydowanie pozaramy gatunku, wprowadzając do swojej muzyki dawkę brzmień etnicznych z wykorzystaniem instrumentarium dętego.


Autor: 
Dział: 

Dodaj komentarz!