WIANO Festiwal - Tychy 2017

Muzeum Miejskie w Tychach oraz zespół WIANO zapraszają na WIANO Festiwal – Tychy 2017!

27 sierpnia na dziedzińcu i scenie Teatru Małego w Tychach wystąpią: Sasha Boole, Balkanscream, WIANO, DAGADANA oraz Adam Strug z projektem „Adieu”.

Popołudniowe koncerty poprzedzą warsztaty: body drumming’u z Pawłem Podsiadło, z budowy instrumentów muzycznych z materiałów przeznaczonych do recyklingu z Tomaszem Manderlą oraz warsztaty performatywne inspirowane tradycyjnymi pieśniami śląskimi, które poprowadzi Iwona Woźniak. Warsztaty odbywać się będą w Pasażu Kultury Andromeda oraz w siedzibie Muzeum Miejskiego w Tychach w Starym Magistracie.

Informacje o warsztatach i zapisach: www.muzeum.tychy.pl

Idea inicjowania muzycznych spotkań z tradycją w Tychach narodziła się w 2016 roku pomiędzy Muzeum Miejskim w Tychach a tyskim zespołem Wiano. Współpraca zaowocowała wydaniem pierwszej płyty zespołu, której Muzeum jest współwydawcą, koncertem w Muzeum promującym płytę oraz festiwalem „WIANO, czyli zupełnie nowe piosenki folkowe”. W ramach imprezy odbyły się występy zespołów ¬  WIANO, Chłopcy kontra Basia oraz projektu Ola Walickiego: Kaszebe II. Koncerty poprzedziły warsztaty pieśni tradycyjnych, tańców śląskich oraz pokaz instrumentów etnicznych. 

Celem festiwalu jest popularyzacja muzyki i tekstów tradycyjnych, ale prezentowanych w nowym wydaniu czy też osadzonych w tradycji muzyki współczesnej.

Patronat medialny WIANO Festiwal – Tychy 2017

TVP 3 Katowice, Radio eM, Gazeta Wyborcza, Twoje Tychy, Nowe Info, Echo

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017 oraz z programu Tyskie Inicjatywy Kulturalne

Dział: