Rasm Almashan YEMENIA

Debiutancka płyta Rasm Almashan - YEMENIA to muzyka z gatunku Word Music. Utwory zostały zaśpiewane po arabsku i angielsku. Materiał został nagrany z topowymi muzykami, którzy towarzyszą wokalistce podczas koncertów.
 
Rasm Almashan - niezwykła wokalistka pochodzenia polsko-jemeńskiego, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała. W utworach Rasm słychać wpływy etno, czerpie z orientalnych, arabskich i afrykańskich inspiracji. Swoje kompozycje tworzy w stylistyce World Music i otwartej improwizacji.
Współtworzyła zespoły: „Kultura de Natura” oraz „Sooomood”. Występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem jazz-rockowym „Laboratorium”. W 2016 roku dołączyła jako solistka do projektu Grzecha Piotrowskiego „World Orchestra”, biorąc udział w festiwalach (Wschód Piękna, Jazztival) i koncertach (Opera Narodowa, NOSPR), organizowanych przez World Orchestrę.
Rasm Almashan tak mówi o swojej płycie: „Jeżeli chodzi o brzmienie i stylistykę to jest to płyta bardzo kolorowa w stylu World Music. Arabia i Afryka wspólnie zabrzmiały. To moja płyta marzeń… Jest to muzyka świata inspirowana brzmieniami Jemenu które zapamiętałam z dzieciństwa. Na płycie są historie z lat 80-tych i 90-tych. Słowa w piosenkach dotykają biedy, wojny i pokoju oraz tęsknoty za krajem. Przesłaniem płyty jest budowanie mostów pomiędzy Bliskim Wschodem a Światem Zachodnim, apel o pokój dla Jemenu.”
Wydawcą albumu jest Wydawnictwo Muzyczne SOLITON. Płyta jest dostępna w sklepie firmowym soliton.edubawi.pl oraz muzykacyfrowa.pl, a także w sieci salonów Empik, księgarniach i sklepach muzycznych.