Muzyka bez Granic

„Muzyka bez Granic” zaprasza: Zakończenie Lata na Palenicy

Z przyjemnością zapowiadamy kolejną z odsłon projektu "Muzyka bez granic": 27 sierpnia na Palenicy w Szczawnicy odbędzie się impreza plenerowa, w której udział wezmą przedstawiciele kultur góralskich regionu Pienin: górale pienińscy, sąsiedzi Rusini ze Słowacji z Velkego Lipnika, Kamionki i z Litmanowej oraz reprezentanci dawnej Rusi Szlachtowskiej. Będzie to już kolejne z integracyjnych a zarazem artystycznych spotkań tych osób i zespołów. Poprzednie miały miejsce w maju, w czerwcu oraz w 30 lipca br., kiedy to w Jaworkach podczas wydarzenia organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy pod hasłem "70-lecie Akcji Wisła", mieliśmy okazję zaprezentować częściowe wyniki badań prowadzonych w ramach naszego projektu. W sobotę 26 sierpnia rozpoczną się na Palenicy występy,  podczas których będzie można posłuchać gawęd, muzyki pienińskiej, wziąć udział w konkursach z nagrodami i wspólnie pobiesiadować.

Start zarówno w sobotę jak i w niedzielę o godzinie 10.30. Szczegóły na plakacie. Ponadto wystąpią m.in. zespół mandolinistów z Kamionki na Słowacji oraz rewelacyjna grupa śpiewacza. Niejedna zresztą. Przewidziana jest muzyczna niespodzianka. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Najlepiej całymi rodzinami, bo będzie przyjaźnie i wesoło.

Organizatorzy: Szałas Groń, Pensjonat Trzy Korony i Fundacja Dobra Wola. Współorganizatorzy: Ľubovnianske Osvetové Stredisko i Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy. Partnerzy: Karpacka Rada Naukowa. Koordynator: dr Justyna Cząstka-Kłapyta.

Projekt "Muzyka bez granic" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dział: