Mariposa Efekt Motyla

Asia Pyrek, znana jako „Mariposa”, to wokalistka, a także kompozytorka i autorka tekstów. Skomponowała muzykę filmową do licznych filmów dokumentalnych, seriali podróżniczych (Discovery, ARTE, TVP), teatru i reklamy. Tworzyła zespół 'Nell Ambientes. Śpiewu uczyła się od takich nauczycieli jak: Bobby mcFerrin, Rhiannon, Olga Szwajgier, Gendos, Peruquois, Amit Carmeli, Mieczysław Litwiński i inni.

Swój niepowtarzalny styl wykształciła w trakcie podróży po ponad 50 krajach, m.in. Kostaryka, Stany Zjednoczone, Australia, Indonezja, Brazylia, Peru, Nepal, podczas których zajmowała się pisaniem tekstów i tworzeniem fotografii dla czołowych podróżniczych wydawnictw, w tym National Geographic. Zajmowała się także produkcją filmów dokumentalnych.

Podczas swoich podróży wokalistka miała bliski z kontakt rdzennymi mieszkańcami w Ameryki Północnej, u których pobierała nauki. Została zaadoptowana przez plemię „Czarne Stopy” w Kanadzie, z którym aż sześć razy tańczyła Taniec Słońca. Nauczyła się także wielu technik samopoznania, co pchnęło ją również w kierunku uzdrawiania świata poprzez muzykę.

Właśnie w podróżach, słuchając opowieści na 5 kontynentach, Asia odkryła, że ludzie na całym świecie są tacy sami – że pragną wolności, miłości i szczęścia. Jednocześnie każdy z nas po coś na ten świat przyszedł i że ma swoją misję do odkrycia, i talenty do zrealizowania. Jako podróżniczka i terapeutka twiedzi, że nie ma ważniejszej drogi prócz tej wgłąb siebie. Ta świadomość zainspirowała Asię do skomponowania materiału na płytę Mariposa „Efekt Motyla”, którą nagrała w Hawanie z muzykami afro-kubańskiej sceny z takich zespołów jak Buena Vista Social Club, Afro-Cuban All Stars i Chucho Valdés oraz z gościnnym udziałem Urszuli Dudziak i kubańskiej divy operowej Milagros de los Ángeles Soto.

13 piosenek z tej płyty to „podróż bohaterki”, która będąc w zachodnim, konsumpcyjnym świecie – poddawana jest ciągłemu programowaniu – by słuchać innych, a nie siebie. Żyje w ciągłym biegu, braku czasu i relacji i którejś nocy ma sen... i w tym śnie dowiaduje się, że „królewicz” nie przybędzie na ratunek... i że sens swojego życia musi odkryć sama... Kobieta rusza w świat w poszukiwaniu najlepszego miejsca, pracy, miłości i kontaktu ze sobą samą.

Premiera płyty zaplanowana jest na 5 września 2019 r.

Koncert promocyjny – 5 września o 19.00 – klub Fiesta Latina, ul. Nowogrodzka 31, Warszawa.

www.asiapyrek.pl

https://www.facebook.com/asiapyrekmariposa/