Balkan Party

Bałkański Prawosławny Sylwester ponownie w Poznaniu!

Po 2 latach pandemicznej przerwy legendarne wydarzenie wraca do gry! Tym razem, z uwagi na zamknięcie naszej tradycyjnej miejscówki, przenosimy się w nowe miejsce – do klubu W Starym Kinie.
Stary kalendarz juliański daje nam okazję do ponownego świętowania nadejścia Nowego Roku, jak zawsze w bałkańskim stylu. Bedzie hucznie! Muzyka na żywo, balkan party, korowody, konkursy z nagrodami i inne atrakcje!
Balkan Party: DJ EMPE /// http://soundcloud.com/dj_empe
Tańce w kręgu: Anna Trąbała /// www.folkforfun.wordpress.com

Bałkański Prawosławny Sylwester
W Starym Kinie (Poznań, ul. Nowowiejskiego 8)
14.01.2023 Start: g.21:00

Bałkańskie Party jak zawsze rozkręci DJ EMPE
☛☛☛ Zanim nastanie noc, DJ EMPE prezentuje world music w swoich radiowych audycjach w poznańskim eterze. Po zachodzie słońca wchodzi do klubów i na festiwalowe sceny aby dostarczać tam solidne dawki imprezowego worldbeatu. Specjalnie na Bałkański Sylwester szykuje już selekcję balkanbeatu, elektro tzigane, bułgarskiej czałgi, rumuńskiego manele i innych stylów z bałkańskiego kotła. Do tego wszystkiego dołoży klasyczne folkowe numery ubrane w klubowe szaty. DJ EMPE ma na koncie imprezy w ramach największych festiwali world music w Polsce, m.in. Ethno Port Poznań, Festiwal Flamenco Duende, Folkowisko, Pannonica, Festiwal „Z Wiejskiego Podwórza”, Rozstaje, Skrzyżowanie Kultur, gra after party po klubowych koncertach topowych polskich polskich kapel etno/folk.

Mamy też coś dla zainteresowanych poznaniem tradycyjnych bałkańskich tańców!
☛☛☛ Na imprezie będzie z nami Anna Trąbała, której największą fascynacją są tańce w kręgu z Grecji i Bałkanów. Do dziś udało się jej zgromadzić około 2500 tańców (!), ciągle podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w międzynarodowych warsztatach tańca w Grecji, Serbii, Macedonii, Bułgarii, Rumunii i Turcji.