White Garden

"Rośnij wodo"

Po wielu latach fonograficznego milczenia powraca jeden z najciekawszych polskich zespołów folkowych. "Rośnij wodo" to druga, po dłuższej przerwie, płyta White Garden, powstała z związku z 15-leciem działalności grupy (1992-2007). Inspirowana jest zarówno klimatami muzyki dawnej, jak i folklorem Wielkopolski - regionu, z którego zespół się wywodzi. Ale utwory tu zebrane to przede wszystkim autorski "folk z wyobraźni", gdzie istotną rolę pełnią stare instrumenty strunowe, tworzące rozpoznawalne i specyficzne tylko dla tego zespołu brzmienie.

Ta różnorodność sprawia, ze zespół od lat sprawdza się przed publicznością, zarówno podczas dużych plenerowych koncertów, na festiwalach folkowych, turniejach rycerskich i festynach historycznych, jak i w trakcie bardziej kameralnych, klubowych wykonań.

Dystrybucja:
www.folk.pl
www.serpent.pl
Skrót artykułu: Po wielu latach fonograficznego milczenia powraca jeden z najciekawszych polskich zespołów folkowych. "Rośnij wodo" to druga, po dłuższej przerwie, płyta White Garden, powstała z związku z 15-leciem działalności grupy (1992-2007). Inspirowana jest zarówno klimatami muzyki dawnej, jak i folklorem Wielkopolski - regionu, z którego zespół się wywodzi.

Dodaj komentarz!