Swoja Drogą

„Swoją Drogą i Goście”

MTJ 2011

Warszawski zespół Swoją Drogą powstał w 2002 roku, zadebiutował występem na Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia - Nowa Tradycja, gdzie z miejsca ujął jury i zdobył pierwszą nagrodę. Od tego czasu grupa była wielokrotnie zapraszana do udziału w europejskich festiwalach folkowych, gdzie miała możliwość odnalezienia nowych inspiracji, jak również poznania artystów, przy współudziale których powstała ta płyta. Inspirację swojej twórczości czerpie z tradycyjnej muzyki Europy środkowej, wschodniej i południowej.

Swoja Drogą nie nagrywa często. Nowy album zespołu zarejestrowany wspólnie z gośćmi z Polski i zagranicy jest dopiero drugim w karierze. Zawiera szesnaście utworów. Są to zarówno subtelne i stonowane aranżacje utworów tradycyjnych, jak i kompozycje autorskie. Obok muzyków z zespołu w nagraniu wzięli udział między innymi: Raduza (Czechy), Gianfranco Spitilli (Włochy) oraz znani muzycy polscy - Weronika Grozdew-Kołacińska i Janusz Tytman. Założeniem płyty była muzyczna podróż przez Europę.

I to słychać - różnorodność gości, różnorodność dźwięków - brakuje w tym jednak ciągłości i wizji zgodnej z nazwą zespołu. Płyta jest wypadkową różnych światów muzycznych - prowadzi przez Europę wieloma drogami, niekoniecznie "swoją". W tę podróż pełną ciepłych dźwięków i spokojnych wokali na pewno warto się wybrać wraz z zespołem, nie należy jednak spodziewać się niezwykłych przygód.Skrót artykułu: 

MTJ 2011

Warszawski zespół Swoją Drogą powstał w 2002 roku, zadebiutował występem na Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia - Nowa Tradycja, gdzie z miejsca ujął jury i zdobył pierwszą nagrodę. Od tego czasu grupa była wielokrotnie zapraszana do udziału w europejskich festiwalach folkowych, gdzie miała możliwość odnalezienia nowych inspiracji, jak również poznania artystów, przy współudziale których powstała ta płyta.

Autor: 
Dział: 

Dodaj komentarz!