Pejzaż

"Pejzaż"
Agencja Artystyczna Pejzaż 2000

Wreszcie ukazała się płyta zapowiadana w "Gadkach" już rok temu (GZCH nr 23). Nagrań doczekał się zespół ze sporym, pięcioletnim już stażem. Jego muzykę - aranżowaną na perkusję i instrumenty perkusyjne, bas, gitary oraz przeróżne flety i piszczałki nadające tej muzyce ostateczny charakter, pojawiający się z rzadka w roli instrumentu wokal, a nawet samochód - trudno sklasyfikować. Nie jest to jazz, new age czy jakiś inny, konkretny nurt muzyczny. Oni sami na krążku nazwali swoje kompozycje "modern folk world music". Dziesięć zarejestrowanych na przełomie 1998 i 1999 r. utworów instrumentalnych nie zawiera bezpośrednich cytatów z folkloru. Folkowość przejawia się w uderzeniu bębna, brzmieniu fletu, niekiedy określonego rytmu czy odległego skojarzenia melodycznego. O tym, że folkowa publiczność uważa zespół za swój świadczą liczne występy na festiwalach tego gatunku np. Folk Fest czy Nowa Tradycja.

Najtrafniej tę muzykę określa nazwa grupy, a zarazem tytuł płyty. Są to malowane muzyką impresjonistyczne pejzaże zamglone o paranku, rozleniwione słońcem po południu, owiane sennymi marzeniami wieczorem.


Skrót artykułu: 

Agencja Artystyczna Pejzaż 2000

Wreszcie ukazała się płyta zapowiadana w "Gadkach" już rok temu (GZCH nr 23). Nagrań doczekał się zespół ze sporym, pięcioletnim już stażem. Jego muzykę - aranżowaną na perkusję i instrumenty perkusyjne, bas, gitary oraz przeróżne flety i piszczałki nadające tej muzyce ostateczny charakter, pojawiający się z rzadka w roli instrumentu wokal, a nawet samochód - trudno sklasyfikować.


Autor: 
Dział: 

Dodaj komentarz!