Lia Fáil

(Polska)

Formacja, której brzmienie inspirowane jest muzyką celtycką. Zespół powstał w 2008. Muzyka wykonywana przez kapelę budowana jest w oparciu o bogate instrumentarium tradycyjnie kojarzone z Irlandią, np. bodhran czy whistle. Korzeniami sięgają przede wszystkim krain celtyckich, ale czerpią także z innych kultur, nie wyłączając słowiańskiej. Zespół wykonuje tradycyjne melodie we własnych aranżacjach, jak również wzbogaca repertuar coraz większą liczbą autorskich kompozycji.
www.liafail.pl

Scena AD HOC to projekt, który od października 2009 trwa nieprzerwanie w ACK UMCS "Chatka Żaka". Jest to nie tylko miejsce, gdzie odbywają się koncerty młodych, jak i starszych, dotąd niedocenionych ciekawych zespołów, ale także środowisko, które tworzą wraz z organizatorami muzycy grający na Scenie. Dzięki współpracy z AD HOC muzycy mają także możliwość koncertowania w innych miejscach Lublina, np. podczas Nocy Kultury czy festiwale odbywające się w ACK UMCS Chatka Żaka, w tym: Mikołajki Folkowe. Scena otwarta jest na wszystkie gatunki muzyczne. Zespoły mogą liczyć na doświadczenie organizatorów i narzędzia promocji ACK UMCS "Chatka Żaka". Scena AD HOC daje także zespołom możliwości realizacji koncertu tak, by mogły przedstawić własną wizję swojej twórczości.
www.adhoc.lublin.pl

8.12.2011r., godz. 19, Czarne Foyer

Skrót artykułu: 

Formacja, której brzmienie inspirowane jest muzyką celtycką. Zespół powstał w 2008. Muzyka wykonywana przez kapelę budowana jest w oparciu o bogate instrumentarium tradycyjnie kojarzone z Irlandią, np. bodhran czy whistle.

Dodaj komentarz!