Bubliczki

„Opaa!”

Folkers 2010

Jest to debiutancka płyta zespołu z kaszubskich Brus, wydana już pod skróconą nazwą. Wcześniej jako Bubliczki Cashubian Klezmer Band odnieśli kilka sukcesów na polskich festiwalach (I miejsce na "Nowej Tradycji" 2009 i II miejsce na "Mikołajkach Folkowych" 2008). Ich muzyka to niecodzienne połączenie tradycyjnej muzyki kaszubskiej z muzyką cygańską, bałkańską i żydowską. Inspiracjom tym oddali hołd w utworach "Miejsce I - Guca", "Miejsce II - Dubrovnik" i "Miejsce III - Tel Aviv", gdzie przedstawili tradycyjną muzykę tych miejsc.

ozostałe utwory z tej płyty łączy jedno - fuzja kaszubskich tekstów z zaczerpniętą z innych regionów muzyką. Łączy je też niesamowita energia - płyty słucha się jak podczas koncertu zespołu (a koncerty są świetne - nieprzypadkowo dostali Burzę Braw na "Nowej Tradycji"). Zdecydowanie polecam fanom dobrego folku.Skrót artykułu: 

Jest to debiutancka płyta zespołu z kaszubskich Brus, wydana już pod skróconą nazwą. Wcześniej jako Bubliczki Cashubian Klezmer Band odnieśli kilka sukcesów na polskich festiwalach (I miejsce na "Nowej Tradycji" 2009 i II miejsce na "Mikołajkach Folkowych" 2008).

Autor: 
Dział: 

Dodaj komentarz!