Alila

(Izrael)

Zespół Alila pochodzi ze styku kultur Wschodu i Zachodu. Gra muzykę w klimacie ethno - fusion. Trzon brzmienia formacji stanowią: oud (tzw. lutnia arabska), skrzypce, gitara basowa i instrumenty perkusyjne. Szerokie spectrum dźwięków i stylów sprawia, że muzyka kapeli jest zarazem ambitna, jak i lekka w odbiorze. Muzycy zespołu Alila to: Roi Isak - wokalista, aranżer i perkusista; założyciel zespołu i wszechstronny muzyk, Gilad Hazan - aranżer grający na lutni arabskiej (oud), unikalny muzyk, który zawdzięcza umiejętności swojemu mistrzowi Yossefowi Ya'akovowi, Asaf Rabi - wokalista i utalentowany basista o ogromnym dorobku potrafi odnaleźć się w każdym rodzaju muzyki, od klasycznej muzyki indyjskiej po jazz współczesny, Ori Naveh - znakomity perkusista, kompozytor i instrumentalista udzielający się w wielu projektach muzycznych; zwiedził cały świat grając z różnymi muzykami i zespołami, Yanki Schon - skrzypek, swoją karierę zaczynał jako muzyk klasyczny, grając w różnych zespołach i orkiestrach kameralnych.

Zespół powstał w 2006, cztery lata później nagrał debiutancką płytę zatytułowaną "At Isak's". Wydany w 2010 przez wytwórnię "the 8th note" album to wynik muzycznych podróży i poszukiwań poszczególnych członków grupy. Wszystko po to, by stworzyć płytę o wrażliwości i energii i w konwencji ethno - fusion.

Alila współpracował ze znanymi na całymi świecie sławami muzyki etnicznej, w tym z Marokańczykiem Shlomo Barem i niesamowitym lutnistą Yairem Dalalem.

Miejscowi krytycy brzmienie tego unikalnego zespołu opisują m.in. słowami: od jemeńskich, melodyjnych harmonii, po czarujące, indyjskie partie basu; od bałkańsko - romańskich przyjęć, po eksplozję afrykańskich rytmów; od ciężkich egipskich bębnów po pełen uczucia amerykański funk.


Muzycy:
Roi Isak - bębny, śpiew, aranżacje
Gilad Hazan - lutnia arabska (oud)
Asaf Rabi - bas, śpiew
Ori Naveh - perkusja
Yanki Schon - skrzypce, gitara

www.alilaband.com
www.facebook.com/alila.band
www.myspace.com/alilaband

Sala widowiskowa "Chatki Żaka"10.12.2011, godz. 19, bilety 30/35zł
Skrót artykułu: 

Zespół Alila pochodzi ze styku kultur Wschodu i Zachodu. Gra muzykę w klimacie ethno - fusion. Trzon brzmienia formacji stanowią: oud (tzw. lutnia arabska), skrzypce, gitara basowa i instrumenty perkusyjne. Szerokie spectrum dźwięków i stylów sprawia, że muzyka kapeli jest zarazem ambitna, jak i lekka w odbiorze.

Dodaj komentarz!