Sutari Siostry Rzeki

Rzeka jest szlakiem dla podróżujących, źródłem wody i pokarmu, domem dla wielu gatunków zwierząt, naturalną granicą. Z rzeką wiąże się wiele obyczajów, wierzeń, rytuałów i opowieści. Jest miejscem wypoczynku, świętowania i obcowania z tajemnicami. Rzeka to żyły Matki Ziemi. Rzeki całego świata splatają się w najcenniejszy warkocz życiodajnej siły, który wart jest naszego szacunku i opieki.

Nasza planeta jest dla nas ważna. Całym sercem wspieramy i dołączamy się do działań ekologicznych, mających chronić przyrodę i wszelkie życie na Ziemi. Z tego też powodu tytuł naszej płyty nawiązuje do wspaniałej akcji ekologiczno-artystycznej Siostry Rzeki.

SIOSTRY RZEKI to dialog z tradycjami ludowymi splecionymi wokół tematów natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa. Opowieść o drzemiącej w nas wewnętrznej sile, która daje szansę na zmianę naszego losu.

Album dedykujemy Matce Ziemi oraz wszystkim tym, którzy pracują dla ochrony naszego wspólnego środowiska.

SUTARI GRAJĄ W SKŁADZIE:

KASIA KAPELA śpiew, skrzypce, kankle, bęben ramowy, grzechotki

BASIA SONGIN śpiew, Wilcze Basy, Sowa, bęben ramowy

ZOSIA ZEMBRZUSKA śpiew, złóbce rezonujące, bęben ramowy

Nagrania: Mariusz Dziurawiec & Agro Recordings w Studio Leśne Radachówka & W Dobrym Tonie Studio / 01.2020 Mix & Mastering: Jarosław Smak & Mariusz Dziurawiec w Studio AS One Grafika i ilustracje: Czarli Bajka Producent: Sutari Wydawca: AAUU records

Patronat nad płytą objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Strona: www.sutari.pl Bandcamp: www.sutari.bandcamp.com

Facebook: www.facebook.com/sutarisutari

Instagram: www.instagram.com/sutari_band