Same Suki Dziadoskie piosenki o miłości

Magdalena Wieczorek i Helena Matuszewska o "Dziadoskich piosenkach o miłości" mówią tak:

"Przez ponad 10 lat grania Same Suki podążały za potrzebą wyrażania siebie. Tworzyłyśmy muzykę pełną energii kobiecego buntu i niezgody na sztywne ramy określające role każdej z płci. Towarzyszyły nam emocje wielkie jak płomień, który kazał nam walczyć o swoją przestrzeń. Zespołowo i prywatnie przeszłyśmy przez wiele wspaniałych i trudnych doświadczeń, dzięki którym każda z nas odnalazła kawałek siebie. Nasze drogi zaplatały się, zbliżały, rozchodziły. Nazwałyśmy ten okres dekadą czerwieni, którą zamykamy nową, różową płytą.

Same Suki wróciły do źródła swojego istnienia. Do Magdy i Heleny, od których wszystko się zaczęło. Na tym nowym etapie dołączył do nas mężczyzna, Karol, kowal z duszą poety. Dziś nie ma już w nas potrzeby krzyku, nauczyłyśmy się z większą czułością wyrażać siebie i jesteśmy bliżej punktu równowagi. Ze spokojniejszym sercem wchodzimy w czas różu.

"Dziadoskie piosenki o miłości" to płyta o dojrzewaniu do bycia sobą, minimalistyczna w formie, przepełniona czułością do siebie. Nagrana w drewnianej, wiejskiej chacie gdzie słychać trzaski buzującego w piecu ognia i mruczenie kota. Nawiązując do tradycji wędrujących dziadów oddajemy w Wasze ręce muzykę pełną opowieści o naszych doświadczeniach, o miłości do siebie i o drodze na jakiej dziś jesteśmy. Niech Was otuli jak różowe futro".