Kapela ze Wsi Warszawa Uwodzenie

„Uwodzenie to opowieść o fascynacji wodą, jako żywiołem. Wobec niej wszyscy jesteśmy równi” – mówi o nowym albumie Sylwia Świątkowska, skrzypaczka i wokalistka Kapeli ze Wsi Warszawa.

Po rewelacyjnie przyjętej płycie „Re:Akcja Mazowiecka” –  (Nagroda Fryderyk 2017, dziesiątki festiwali i koncertów w całej Europie), zespół ponownie odkrywa Mazowsze. Tym razem daje się jednak ponieść nurtom rzeki, inspirując się tak Wisłą jak i Urzeczem – historycznym, podwarszawskim mikroregionem etnograficznym, rozciągający się po obydwu brzegach Wisły.

„Zafascynowała nas rzeka jako kanał komunikacji flisackie tratwy zapewniały Mazowszu kontakt z dalekim światem, tworząc w rezultacie bogatą mozaikę kulturową. W końcu rzeka, jako krwiobieg i wytchnienie współczesnego miasta”   –  podsumowuje cymbalistka, kompozytorka i wokalistka Magda Sobczak.  

Wspomniane inspiracje słychać w tytułowym Uwodzeniu, gdzie zespół łączy siły ze spławionym w tym celu z Krakowa poetą i wokalistą, Marcinem Świetlickim. Na płycie znalazł się również  znakomity perkusjonista, Piotr Malec, grający na tabli.

Album ukaże się także w wersji specjalnej z filmem dokumentalnym „Zaginione Urzecze” w reżyserii Adama Rogali, ze zdjęciami Wiktora Strumiłło i muzyką Kapeli ze Wsi Warszawa. 

Premiera albumu zapowiedziana  jest na 30 listopada. Płytę w wersji fizycznej dostępna jest bezpośrednio na stronie: https://karrot.pl/uwodzenie/cd

Premierowy koncert online odbędzie się  6 grudnia w Wawerskim Centrum Kultury i będzie transmitowany na kanałach społecznościowych zespołu. 

 

Płytę nagrano w Studiu M1 Polskiego Radia im. A. Osieckiej. Nagrania zrealizował Jacek Gładkowski i  Mariusz "Mario Activator" Dziurawiec. 

Za mix i mastering odpowiadali mistrzowie Mario Activator i Smoku ze Studia AS One w Warszawie.

Wydawnictwo Karrot Kommando.

Mecenat – Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Wawerskie Centrum Kultury i Dzielnica Wawer, BFJ, Stoart, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii