Warsztat muzyczny grupy Atman w "Tęczowej Dolinie"

Kiedy za oknem pada śnieg, warto przywołać na chwilę obraz lata ...

Na przełomie czerwca i lipca oraz we wrześniu 1996 roku gościliśmy w gospodarstwie "Tęczowa Dolina" w Rozdzielu (Beskid Wyspowy) na zaproszenie Fundacji w Służbie Życia. Piękno górskiego krajobrazu, świeże powietrze i wegetariańskie pożywienie z naturalnych produktów wzbogaciły program warsztatów "Gadająca Łąka" (z elementami warsztatu "Tradycja"), jakie tam prowadziliśmy (muzycy Teatru Dźwięku ATMAN - Piotr Kolecki i Marek Styczyński oraz Anna Nacher i Tomasz Guliński). Większość zajęć muzycznych, teatralnych i plastycznych odbywała się w drewnianym domu i przystosowanej do tego celu stodole oraz na przepięknych górskich łąkach i w lesie (mimo uporczywego deszczu towarzyszącego nam podczas obu edycji). Kilkudziesięciu uczestników z całej Polski, którzy wybrali tę ofertę spośród innych obozów organizowanych w "Tęczowej Dolinie" przez Fundację wspólnie budowało instrumenty, muzykowało, tworzyło "flagę świata" z naturalnych elementów otoczenia i szukało własnych sposobów na odnalezienie więzi z Naturą. Ułatwiała to (i umilała) znakomita kuchnia wegetariańska, której szefem był Tomek Guliński specjalizujący się w tradycyjnej chińskiej kuchni "Pięciu Przemian". Każdy z warsztatów trwał 7 dni.

Również w roku 1997 "Tęczowa Dolina" oczekuje na wszystkich, którzy pragną w praktyce zaznajomić się z tym, jak na naszych oczach tworzy się "kultura ekologiczna". Nie trzeba mieć za sobą lat spędzonych w szkole muzycznej, lekcji rysunku czy dykcji - są to warsztaty dla ludzi, których wrażliwość jest głęboko zakorzeniona w naturalnym otoczeniu. Można tu spotkać się z instrumentami muzycznymi kultur, dla których więzi z Ziemią są podstawą ludzkiej egzystencji. Istnieją tu również znakomite warunki do uruchomienia własnego potencjału twórczego, jest miejsce i czas na spotkanie z wydawnictwami nurtu ekologii głębokiej.

Warto zajrzeć do "Tęczowej Doliny" choćby po to, żeby przekonać się jak żyć ekologicznie w codziennej praktyce i co to naprawdę znaczy. Zamiast do dalekiej Danii czy Anglii - możemy wybrać się do Rozdziela, aby sprawdzić, czy jeszcze nie zapomnieliśmy jak pachnie las po deszczu albo zobaczyć ... jak o 5.00 rano doi się kozy.


Zainteresowani mogą przyjechać na warsztat (to ważne!!!) po uprzednim telefonicznym lub listownym kontakcie z Fundacją w Służbie Życia, która ustala koszty. Wszelkie opłaty są przeznaczone na utrzymanie ośrodka oraz zakup ziemi. Fundacja zapewnia noclegi (konieczny własny śpiwór), całodzienne wegetariańskie pożywienie (obfite i urozmaicone posiłki, możliwość nauki kuchni "Pięciu Przemian", produkty ekologiczne), 7 dni intensywnych warsztatów z muzykami grupy ATMAN, wspólne muzykowanie i działania plastyczne, wspaniałą górską przyrodę i czystą wodę z własnego leśnego ujęcia.

Adres organizatora: Fundacja w Służbie Życia, Rozdziele 145, 32-731 Żegocina

Uwaga! Termin jedynej edycji w tym roku: 11 - 17.09. Liczba miejsc ograniczona.

Skrót artykułu: 

Kiedy za oknem pada śnieg, warto przywołać na chwilę obraz lata ...<

Dział: 

Dodaj komentarz!