Finsterforst

"...zum Tode hin"

2009, CD Einzeit Produktionen

"... zum Tode hin" to trzeci, po "Wiege der Finsternis" i "Weltenkraft" album w dorobku niemieckiej formacji Finsterforst. Pięć kilkunastominutowych utworów zawartych na najnowszej płycie tego zespołu wprowadza słuchacza w świat ciężkiego metalu przepełnionego klimatem rodem z krainy Wikingów i starych ludów germańskich. Mocny growl i ostre riffy doskonale łączą się tu z męskimi chórami i dźwiękami akordeonu, skrzypiec oraz nieco melancholijnej gitary akustycznej. Słuchając tej płyty można oczami wyobraźni ujrzeć stare lasy, pełne dostojnych drzew i ogromnych głazów, w których mieszkają starodawne bóstwa, czy też przenieść się na pole bitwy, gdzie słychać szczęk oręża i okrzyki wojowników. Mimo mocnego uderzenia płyta jest bardzo nastrojowa, pełna melodyjnych gitarowych wstawek, bębnów i wokaliz. Utwory są długie, ale nie nużą słuchacza lecz wzmagają chęć bliższego kontaktu z pogańską kulturą. Ta muzyka pobudza wyobraźnię, ożywia i przywraca dawną świetność zakurzonej muzyce folkowej.

Należy mieć nadzieję, że będzie więcej takich formacji jak Finsterforst, dzięki którym piękny folklor praprzodków znajdzie uznanie współczesnych i nie wróci do lamusa.Skrót artykułu: 

2009, CD Einzeit Produktionen

"... zum Tode hin" to trzeci, po "Wiege der Finsternis" i "Weltenkraft" album w dorobku niemieckiej formacji Finsterforst. Pięć kilkunastominutowych utworów zawartych na najnowszej płycie tego zespołu wprowadza słuchacza w świat ciężkiego metalu przepełnionego klimatem rodem z krainy Wikingów i starych ludów germańskich.

Autor: 
Dział: 

Dodaj komentarz!