Artykuły autora: Urszula Kapała

Ula Kapała "Mary And The Soldier"

71-72 (listopad 2007) Autor: Urszula Kapała Dział: Nowości płytowe To jest pełna wersja artykułu!Najnowsza, trzecia w dorobku artystki, płyta realizowana była przez ostatnie cztery lata. Nagraniom towarzyszyła szczególna troska o materiał muzyczny, aranżacje oraz interesujący i oryginalny "aparat" wykonawczy.

The Irish Connection, Ula Kapała, Mirek Kozak, „Echa Celtyckie 2, Czas na relaks” 2003, Anymusic, ANR 0019

48 (grudzień 2003) Autor: Urszula Kapała Dział: Prezentacje To jest pełna wersja artykułu!

Folk irlandzki i ogólnoceltycki wśród fanów muzyki etnicznej ma silną pozycję. „Echa Celtyckie 2” są zatem naturalną kontynuacją pierwszej płyty po jej niezłym (jak na polskie warunki) komercyjnym sukcesie. Brak tu co prawda Dud Juliana, ale za to znalazło się dużo więcej utworów gitarowych Mirka Kozaka (eks-Open Folk) oraz rozbudowanych kompozycji Uli Kapały, która zatrudniła znakomitych muzyków sesyjnych, takich jak Tomasz Hałuszkiewicz z formacji Connor czy Michał Juszkiewicz ze Starej Lipy.

Byłam w Dowspudzie...

24 (wrzesień 1999) Autor: Urszula Kapała Dział: Relacje To jest pełna wersja artykułu!

...tak jak zresztą rok temu i nie widzę w tym nic dziwnego. Ciężko mi natomiast ocenić, czy trzeci już Festiwal Kultury Celtyckiej był lepszy rok temu czy teraz. Nie przyszłoby mi do głowy zastanawiać się nad tym, gdyby nie fakt, iż w ciągu trzech dni festiwalu prosiło mnie o opinię przynajmniej sześć osób, z samym szefem imprezy na czele. Nie da się chyba tego jednoznacznie stwierdzić. Było po prostu inaczej.