Artykuły autora: Robert Jaworski

Bałtycki relikt

101 (sierpień 2012) Autor: Robert Jaworski Dział: Instrumenty To jest pełna wersja artykułu!

Spośród wielu znalezisk archeologicznych pewne wyjątkowe odkrycia zasługują na miano "naukowych zagwozdek". I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że inspirują one naukowców do dociekań, które zazwyczaj mają udzielić jednoznacznej i ostatecznej odpowiedzi. A tak naprawdę tak być nie musi.

Roberto DeLira & Kompany „Zabobon”

88 (październik 2010) Autor: Robert Jaworski Dział: Nowości płytowe To jest pełna wersja artykułu!Nowy projekt Roberta Jaworskiego, znanego z kultowego Żywiołaka, to sześć szczerych i zróżnicowanych utworów. "Zabobon" prezentuje ciekawy przekrój działalności grupy. Znajdziemy tu śpiew gardłowy, rubaszne harce na lirze korbowej czy mroczne brzmienia i dzikie odmęty rodzimej demonologii.

Pogańska bioenergia Żywiołaka

74 (kwiecień 2008) Autor: Robert Jaworski Dział: Rozmowa To jest pełna wersja artykułu!

Kto raz w życiu usłyszy muzykę Żywiołaka, temu już trudno będzie pogodzić się z faktem, że muzyka ludowa jest jednak nieskończoną i nieprzewidywalną materią. Każdy z muzyków dodając swój pierwiastek do kotłującej się i huczącej idei dodaje nową jakość do muzycznego rynku świata. Muzyka żywiołów i żywiołowość muzyków tworzących zespół, który od 2005 roku oprócz Roberta Jaworskiego i Roberta Wasilewskiego – twórców grupy, wzbogacił się o dziki wokal Izy Byry a wkrótce także nieposkromiony głos Ani Piotrowskiej. Najczęstszym rotacjom podlegało miejsce w sekcji rytmicznej, najpierw był to Michał „Thorn”, następnie Maciej Łabudzki a od 2007 roku Maciej Dymek.