Artykuły autora: MP

Rum „Birbant”

104-105 (kwiecień 2013) Autor: MP Dział: Prezentacje w Gadkach To jest pełna wersja artykułu!

Rum, 2013

W rodzimym folkmetalowym światku ostatnimi czasy powiało trochę nudy- co prawda Percival Schuttenbach dwoi się i troi, a warszawska scena produkuje nowe twory (postvecordiowy Hellroth), ale zewsząd dają się słyszeć głosy, że brakuje czegoś świeżego, innego, delikatnie odmiennego od pogańsko-ponurego schematu. I oto pojawił się Rum z płytą "Birbant" - zawadiackie granie z dużą dawką humoru.

Talco „Gran Gala”

102 (paŸdziernik 2012) Autor: MP Dział: Prezentacje To jest pełna wersja artykułu!

Destiny Records 2012

Talco to zespół który w zasadzie już nic nie musi udowadniać. Swoją pozycję na rynku już zdążył ugruntować, teraz ma za zadanie po prostu dawać przyjemność - zarówno sobie, jak i fanom. Najnowszy ich album "Gran Gala" to przyjemność w najczystszej postaci. Muzycy bawią się doskonale, energia aż kipi z głośników a słuchając tego krążka po prostu ciężko usiedzieć spokojnie.

Gogol Bordello „Trans-Continental Hustle”

97 (grudzień 2011) Autor: MP Dział: Prezentacje To jest pełna wersja artykułu!

American Recordings, 2010

Gogol Bordello ma swój sposób na muzykę. U nich ważne są uczucia oraz jad. O ile wcześniejsze płyty formacji nigdy jakoś specjalnie mnie nie powalały (choć miały dobre momenty), to z "Trans-Continental Hustle" sprawa ma się już całkowicie inaczej.

Mosche di Velluto Grigio „You'll Never Walk Alone - Eile's Diary”

97 (grudzień 2011) Autor: MP Dział: Prezentacje To jest pełna wersja artykułu!

Mosche Di Velluto Grigio, 2011

Przyznam szczerze, że kiedy zobaczyłem okładkę tego albumu, od razu pomyślałem, że zastanę na nim dźwięki mniej lub bardziej podobne do Flogging Molly - bo czyż grafika albumu nie jest jakby żywcem wyjęta z Floggingowego "Swagger"?
Na szczęście jednak, nawiązania do FM są bardzo luźne, a z całą pewnością nie dominują. W efekcie, dostajemy dość zaskakującą i oryginalną wiązankę folkowych przebojów, choć większość z nich oparta jest na dobrze znanych już schematach. Cóż więc sprawia że "You'll Never Walk Alone" to krążek nietuzinkowy?

Dragon Folk Fest

96 (październik 2011) Autor: MP Dział: Relacje To jest pełna wersja artykułu!

Za nami jesienna edycja poznańskiego Dragon Folk Fest. 1. października impreza ponownie zagościła w klubie Dragon. Nowy na poznańskiej mapie festiwal zgromadził miłośników muzyki nawiązującej do tradycji, śmiało sięgającej jednak po współczesne środki wyrazu. Po czerwcowym debiucie w lokalnym gronie jesienny Dragon Folk Fest II stał się imprezą międzynarodową - na jedyny koncert w Polsce przybyła legenda z Tuvy - Sainkho Namtchylak ze swoim nowym projektem Sainkho & Garlo!

Jim Rowlands & Hywel John „ Harp Songs 2001-2011”

94 (czerwiec 2011) Autor: MP Dział: Prezentacje w Gadkach To jest pełna wersja artykułu!

Jim Rowlands 2011

Jim Rowlands - walijski bard i członek folk rockowej formacji Mirror Field od początku swojej kariery współpracuje z wieloma muzykami. Jednym z nich był Hywel John, fantastyczny harfista i muzyk bardzo ceniony w kręgach muzyki celtyckiej. Album "Harp Songs 2001 - 2011" to kompilacja dziewiętnastu utworów, które zarejestrowali razem na przestrzeni 10 lat wspólnej działalności.