Artykuły autora: MK

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich 18-29 sierpnia 2011

96 (październik 2011) Autor: MK Dział: Relacje To jest pełna wersja artykułu!

Druga połowa sierpnia w Zakopanem to od 43 lat prawdziwy karnawał koloru, muzyki tańca. Pod szczytami polskich Tatr spotyka się folklor z folkiem i wielotysięczną społecznością zgromadzoną aby podziwiać niepowtarzalny klimat góralskich tradycji z najodleglejszych zakątków świata. Zakopane, tak zatłoczone podczas wakacji, staje się zwielokrotnioną atrakcją - na Równi Krupowej powstaje bowiem miasteczko festiwalowe, które mieści scenę i jarmarczne stoiska będące centrum festiwalowego "dziania się".

Festiwal Kultury Pogranicza - Folkowisko w Gorajcu

95 (sierpień 2011) Autor: MK Dział: Relacje To jest pełna wersja artykułu!

Mała roztoczańska wioska raz do roku rozkwita barwnymi strojami, wybucha gwarem i muzyką. Lipcowy Gorajec (położony na Roztoczu Wschodnim, pomiędzy Lwowem, Zamościem i Hrubieszowem, nieopodal Horyńca) to Folkowisko - młoda i dobrze rokująca impreza dla miłośników folku i turystyki pieszej. Nie lada gratka dla odkrywców ziemi nieznanej, szwędaczy, opowiadaczy i podróżników. Przestrzeń naprzeciwko zabytkowej, szesnastowiecznej cerkwi, tam gdzie odżywa budynek dawnej szkoły "tysiąclatki" (obecnie oczko w głowie właścicieli - rodziny Piotrowskich), na trzy dni stała się epicentrum wszelkiego "dziania się".

Trebunie - Tutki „ Nuty Wielkiego Pasterza”

94 (czerwiec 2011) Autor: MK Dział: Prezentacje w Gadkach To jest pełna wersja artykułu!

Agora S.A. 2011

Kwintesencja muzyki Podhala, ubogacona wspomnieniem Papieża - Polaka. Płyta to w całości zapis koncertu kapeli Trebunie-Tutki, który odbył się Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego 24 marca 2011. Nagranie koncertowe z udziałem publiczności, pięknie brzmiące utwory oraz niezastąpione anegdoty Krzysztofa Trebunia stworzyły niepowtarzalny klimat.