Artykuły autora: Michał Czachowski

Michał Czachowski „Acatao”

115 (grudzień 2014) Autor: Michał Czachowski Dział: Nowości płytowe To jest pełna wersja artykułu!Międzynarodowy projekt muzyczny Michała Czachowskiego – Indialucia to jeden z najbardziej znanych zespołów z gatunku world music fusion. To także pierwszy zespół, który połączył muzykę Indii z andaluzyjskim flamenco, odnosząc sukcesy i występując na całym świecie od 1999 roku.

Michał Czachowski Indialucia

59 (grudzień 2005) Autor: Michał Czachowski Dział: Nowości płytowe To jest pełna wersja artykułu!Około IX wieku tysiące mieszkańców północno-zachodniej części Indii powędrowało na zachód, by dotrzeć na południe Hiszpanii, do regionu Al-Andalus, gdzie przez setki następnych lat współistniały różne kultury. Muzykę indyjską i flamenco łączą emocje, ekspresja, rytmiczność, głębia oraz spontaniczność.

Miejsca sprzedaży

Numer ukazał się dzięki:


Indialucia

28 (maj 2000) Autor: Michał Czachowski Dział: Świat To jest pełna wersja artykułu!

Około IX wieku naszej ery z niewiadomych przyczyn tysiące mieszkańców północno - zachodniej części Indii zaczęło emigrować na Zachód. Wyruszyli z terenów obecnego Pendżabu i Pakistanu. Ich drogi w Persji się rozdzieliły i część powędrowała szlakiem przez Palestynę, Egipt, Libię, Tunezję, Maroko i poprzez Cieśninę Gibraltarską, znani już jako Cyganie ostatecznie dotarli na południe mauretańskiej Hiszpanii. W tym regionie zwanym wówczas Al-Andalus przez setki następnych lat przewijały się kultury różnych państw i nacji. Było to jedyne miejsce, w którym przez długi czas obok siebie żyli Cyganie, Żydzi, katolicy i muzułmanie. Każda z tych grup etnicznych posiadała własne zwyczaje, muzykę i instrumenty. Po wielu latach, na początku XIX wieku, w wyniku wzajemnych wpływów i przemieszania się tych wszystkich elementów powstała tajemnicza, niezwykle ekspresyjna muzyka, którą dziś znamy pod nazwą Flamenco.