Artykuły autora: Katarzyna Lupoczyńska

II Ogólnopolskie Spotkanie Kapel Dudziarskich

31 (listopad 2000) Autor: Katarzyna Lupoczyńska Dział: Tradycja To jest pełna wersja artykułu!

Niedługo znów rozpocznie się cykl wiosenno-letnich spotkań folkowych i folklorystycznych. Jedną z takich imprez, wartą odwiedzenia, jest Ogólnopolskie Spotkanie Kapel Dudziarskich w Zbąszynku. Odbywa się ono zazwyczaj na początku maja, w tym roku będzie to już trzeci taki konkurs. Relacja z pierwszego jest na stronie zespołu Slainte!, ja zaś chciałabym wspomnieć zeszłoroczną majówkę w Zbąszynku.

Orkiestra na Zdrowie i publiczność

22 (maj 1999) Autor: Katarzyna Lupoczyńska Dział: Recenzje To jest pełna wersja artykułu!

Na koncercie Orkiestry Na Zdrowie byłam pierwszy raz. Może i wstyd, że dopiero teraz, ale tym razem okazja była szczególna - jej pierwszy występ w Warszawskim Ośrodku Kultury. Pomijając drobne niedogodności typu dym tytoniowy przy wejściu, którego nie sposób uniknąć i zbyt głośne dźwięki, można było posłuchać muzyki, z której wykonywania ONZ słynie. Jednak pomimo wysiłków nie słyszałam zbyt wiele. A przecież ktoś siedział przy konsolecie i można by spodziewać się, że ma jakąś władzę w wydobywaniu pełnego brzmienia i uczynieniu słyszalnym tego, co Orkiestra produkuje na scenie. Rozregulowane basy zagłuszyły maestrię gitarowych kompozycji, nie było słychać przeszkadzajek i zawiłości melodii. Został rytm. Chwała i za to! Brak koordynacji i ustawień mikrofonów nie pozwalał słyszeć słów.

Współczesne odmiany folku (wg mnie)

19 (wrzesień 1998) Autor: Katarzyna Lupoczyńska To jest pełna wersja artykułu!

Po "Folkowej Majówce" na łamy (czy wobec Internetu można użyć tego słowa?) listy dyskusyjnej "Muzykanta" powróciła odwieczna dyskusja na temat "imion" folku. Jest ona na tyle ciekawa, że postanowiliśmy udostępnić niektóre wypowiedzi naszym czytelnikom, przede wszystkim tym, którzy nie mają dostępu do e - mail'a.