Artykuły autora: Daga Gregorowicz

Po prostu Daga Dagadana

154 (3 2021) Autor: Daga Gregorowicz, Autor: Agnieszka Matecka-Skrzypek Dział: Wykonawcy

Dagmara Gregorowicz, z wykształcenia geoinformatyk, to wizjonerka elektrofolku. Od trzynastu lat współtworzy kapelę Dagadana, która w kwietniu wydała szósty już album zatytułowany „Tobie”. Na scenie zawsze za stołem zastawionym elektroniką, generuje dźwięki współczesne, a jednak mocno osadzone w tradycji.

Fot. W. Samociuk: Koncert Dagadany, Mikołajki Folkowe 2019

Zakręceni Czy folkowcy mają hobby?

130 (3 2017) Autor: Mirosław Samosiuk, Autor: Ewelina Grygier, Autor: Janusz Yano Wawrzała, Autor: Daga Gregorowicz Dział: Sonda To jest pełna wersja artykułu!

Praca, którą wykonuję na co dzień od dwudziestu czterech lat, jest związana z nawierzchnią kolejową, czyli torem i wszystkim, co jest z nim związane. Piłka nożna towarzyszy mi od dwunastego roku życia; folklor i pieśni śpiewane podczas imprez rodzinnych pewnie od chwili mojego poczęcia, w zespole Czeremszyna gram od dziewiętnastego roku życia. Powinienem jeszcze dodać „piłkę błotną”, w którą z powodzeniem gram od kilku lat – zachowam się nieskromnie, mówiąc, że z drużyną DrTusz zdobyliśmy tytuł mistrza świata w Stambule w 2015 roku. Moją ideą w tym sporcie jest, by obrzucać się „błotem” na boisku, a nie w codziennym życiu.

(Mirek Samosiuk)