Artykuły autora: AB

Kapela ze Wsi Warszawa „Nord”

101 (sierpień 2012) Autor: AB Dział: Prezentacje To jest pełna wersja artykułu!

2012, Karrot Komando

Po ponad trzyletnim milczeniu i skupieniu się na graniu koncertów na całym świecie, Kapela ze Wsi Warszawa wydała szósty album w swojej karierze pt. Nord. Nagrania ukazują kolejny, nowy etap w karierze zespołu. Choć płyta znacząco nie odbiega w klimacie od poprzednich dokonań zespołu, muzyczna podróż na Północ wydaje się studzeniem młodzieńczej pasji na rzecz dojrzalszych brzmień.

Warszawa - Kyiv Express „Huculski Blues”

96 (październik 2011) Autor: AB Dział: Prezentacje w Gadkach To jest pełna wersja artykułu!

ViVi Sound 2011

"Huculski Blues" to pierwsza płyta nowego zespołu Warszawa Kyiv Express, wpisującego się w nurt etno-jazz. Grupę tworzą jazzmani z Polski i Ukrainy, a ich główną inspiracją stała się muzyka ludowa Europy Środkowo-Wschodniej, jednak jazzowe aranżacje WKE dalekie są od swoich ludowych pierwowzorów.

Gooral „ Ethno Electro”

94 (czerwiec 2011) Autor: AB Dział: Prezentacje w Gadkach To jest pełna wersja artykułu!

SP Records 2011

Mateusz Górny bardziej znany jako Gooral, niegdyś związany z bielską formacją Psio Crew, zaprezentował wiosną tego roku swoją debiutancką płytę "Ethno Elektro". Projekt powstał przy współudziale Tomasza Jabko Łapki (skrzypce), Michała Kopy Kopaniszyna (sztuki wizualne) i Stanisława Karpiela-Bułecki (wokal).

Atmasfera „Integro”

92-93 (kwiecień 2011) Autor: AB Dział: Prezentacje To jest pełna wersja artykułu!

Wai Lana Productions, 2011 (Ukraina)

W lutym 2011 ukazała się trzecia w karierze Atmasfery, a druga folkowa płyta pod tytułem "Integro". Jest to kolejna pełna lekkości i delikatności płyta tego ukraińskiego zespołu. Kto zna klimat, w jakim stworzyli poprzedni album, szybko zorientuje się, że grupa przy nagrywaniu tej płyty konsekwentnie kroczy wytyczoną sobie drogą.