Za Siódmą Górą

#ScenaNAobozowej przedstawia wyjątkowy koncert: Za Siódmą Górą. Reaktywacja kultowej formacji założonej przez Wojcka Czerna (OBUH)!

"ZA SIÓDMĄ GÓRĄ to wsobny, muzyczny wehikuł przywołany w 1987 roku przez Wojcka Czerna (pacniętego naonczas w łeb OBUHEM) i od tej pory manifestujący swoje istnienie w postaci nielicznych nagrań, sporadycznych wystąpień, rzadkich słuchowisk i jeszcze rzadszych koncertów. W 1996 roku ZA SIÓDMĄ GÓRĄ wydaje album „Muzyka jakiej świat nie widzi”, który po latach jawi się jako najbardziej metafizyczne dzieło rodzimego undergroundu o rodowodzie industrialnym. Po 12 latach (2008), jak gdyby nigdy nic, ukazuje się drugi, piosenkowy album ”Rogalów - piosenki ku pokrzepieniu serc”. W krótkim czasie podbija zbolałe serca tych co widzą, a tych co nie widzą przeraża swoim straszliwym pomrukiwaniem. Podczas festiwalu Unsound 2011 ZA SIÓDMĄ GÓRĄ prezentuje własną muzykę do niemego filmu sci-fiction „Aelita” nakręconego w 1924 roku w Związku Sowieckim, czerpiąc tym razem z obfitych źródeł tradycyjnej muzyki marsjańskiej wykonywanej w przeważającej części na oryginalnych, lampowych generatorach z wczesnego okresu zimnej wojny." - Wojcek Czern

Skład:
Wojcek Czern (organy Hammonda, piano Rhodes, głos),
Robert Niziński (saksofon, klarnet, klarnet basowy, gong),
Franciszek Pieczarka (organy, shruti box),
Maciej Rodakowski (saksofon tenorowy),
Piotr Zabrodzki (piano, organy),
Andrzej Załęski (perkusja)

Wojcek CZERN – założyciel oficyny wydawniczej „OBUH” („Odgłosy Bocznic Utoczone Harmonijnie”), analogowego studia nagrań „Rogalów Analogowy” oraz twórca efemerycznego projektu muzycznego ZA SIÓDMĄ GÓRĄ odkrywającego muzykę jakiej świat nie widzi. Producent i realizator dźwięku analogowego w czystej, również mentalnej postaci. Miłośnik zapachu prażonych wolnym prądem transformatorów Wiener Schwachstrom Werke (WSW). Niedzielny instrumentalista. Stara się.

Bilety 25 / 30

Jak do nas dotrzeć:
bit.ly/wck-dom-spoleczny
Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej lub roweru. Niewielka ilość miejsc parkingowych.
tramwaje: 10, 23, 24, N45, N95
autobusy: 184, 197

https://www.facebook.com/events/720706368407637/

 

Dział: