Z Wiejskiego Podwórza

XXIV Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”  19 - 21 LIPCA 2019
Od 19 do 21 lipca 2019 Czeremcha (woj. podlaskie) już po raz dwudziesty trzeci będzie przeżywała najazd fanów folku z całej Europy. Przez kolejne lata Festiwal „Z wiejskiego podwórza” zdobył uznanie widzów i wykonawców. Jest jednym z najlepszych imprez folkowych w Polsce, a jedynym tego typu na Podlasiu. Tym razem w Czeremsze zaprezentuje się blisko 12 zespołów muzycznych, teatrów z Polski, Węgier, Burkina Faso, Rumunii i Ukrainy.

Piątkowe koncerty są dedykowane Puszczy Białowieskiej.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna.

„Z wiejskiego podwórza”, to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle, warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, taneczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów. Po raz czternasty w  historii „Z wiejskiego podwórza” odbędzie się konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy: Joanny Kuroń, Joanny Jakubik, Giena Mientkiewicza i Zbyszka Kmiecia.

19- 21.07.2019 Koncerty zespołów, warsztaty rękodzielnicze , muzyczne i taneczne, pokazy filmów, wystawy, kuchnia regionalna podlaska, białoruska, kiermasz rękodzieła ludowego, międzynarodowa  konferencja, przegląd harmonijkarzy

Wystąpią m.in.  MUZYKANCI (pl), CSÁNGÁLLÓ ( hun),  FANFARA TRANSILVANIA  (ru), CZEREMSZYNA (pl), MAMADOU DIABATE & PERCUSSION MANIA (bfa),  FELIX SHINDER & DENGI VPERED (ukr),  KAROLINA CICHA & SPÓŁKA (pl), DJ WOJ (pl)     

Ponadto:

Spotkanie  autorskie z Wieslawem Rozbickim autorem wielu książek o Podlasiu

Spotkanie autorskie z Vital Voranau, autorem książki "Szeptem"

Pokaz obrzędu Wesela - przepijanie w wykonaniu zespołu Katrynka z Białorusi

Konferencja " Kultura a medycyna ludowa - społeczne, kulturowe i prawne aspekty medycyny alternatywnej"

Wystawy fotografii Jerzego Wójcika i Grzegorza Pietraszka  „Krzyż”.

20 - 21.07.2019  V Turniej Piłki Błotnej SWAMP FOOTBALL

22 - 25.07.2019 r. Imprezy towarzyszące: warsztaty śpiewu „białego”, warsztaty rękodzielnicze

Więcej informacji: http://www.festiwalczeremcha.pl/ ; https://www.facebook.com/FestiwalCzeremcha