World of Orient

„World of Orient” to międzynarodowy projekt muzyczny Piotra Kopietza, który wraz z wybitnymi artystami, muzykami, wirtuozami instrumentów etnicznych, zaprasza Słuchaczy do muzycznej podróży w niezwykłe miejsca i czasy. Urzekająco aromatyczna mieszanka muzyki polskiej, żydowskiej, bałkańskiej, sefardyjskiej i bliskowschodniej, doprawiona swobodną improwizacją oraz egzotyką dźwiękową, to muzyczna uczta dla każdego, kto pragnie rozsmakować się w wyjątkowości Świata Orientu.

 

Piotr Kopietz – akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne

Kaja Mianowana – wokal

Karolina Matuszkiewicz – skrzypce, kemanche, suka, wokal

Arad Emamgholi – daf, tombak, wokal

Sebastian Wypych – kontrabas

 

„Wraz ze wspaniałymi artystami, którzy zechcieli przyjąć moje zaproszenie do udziału w nagraniu niniejszej płyty, oddaję w Wasze ręce tę niespełna godzinę muzyki. Muzyki płynącej prosto z serca, z nadzieją, że przyniesie Wam radość i wzruszenie.

Zapraszam Was do wspólnej podróży w niezwykłe zakątki świata. Przejmujące piosenki żydowskie, płomienna i namiętna muzyka bałkańska, urzekające swą melodyką średniowieczne utwory Żydów Sefardyjskich, kurdyjska kołysanka o matce tulącej swoje maleństwo, gdy dookoła straszy wojna i wreszcie przepełnione egzotyką polskie kompozycje. Wszystko to doprawione solidną szczyptą orientu" - Piotr Kopietz