Warsztaty wokalne dla kobiet

WŁASNYM GŁOSEM
czyli warsztaty NIE TYLKO wokalne dla kobiet
11-13 listopada 2016
Spotkanie „Własnym Głosem” to chwilowe zatrzymanie się, wyhamowanie, przeniesienie się w nieco inne okoliczności od tych, z którymi spotykamy się na co dzień. Niech Wasza dusza przemówi własnym głosem.
Nasza Polana zaprasza na warsztaty, które odbędą się w sercu Beskidu Niskiego, w jesiennej scenerii, pośród łąk i lasów. Nurtem przewodnim trzydniowego spotkania będzie śpiew czyli uruchomienie własnego głosu, który przez lata być może nieco w nas ucichł, został stłumiony, może zawstydzony. Warsztaty adresowane są do kobiet, które pragną po prostu zaśpiewać (I NIE TYLKO) a na co dzień nie za bardzo mają ku temu okazję. My Wam ją stworzymy.

NIE TYLKO WOKALNE bo gospodyni Naszej Polany czyli moja skromna osoba, w trakcie spotkania, pragnie przybliżyć Wam także zagadnienia związane z bogatym światem ziół, ich codziennym wykorzystaniem, działaniem zdrowotnym. Jeśli pogoda pozwoli udamy się na listopadowy spacer i zobaczymy co o tej porze roku serwuje nam przyroda. Wieczorową porą „umotamy” sobie lalki motanki, które to są lalkami zadaniowymi, więc każda z nas powierzy jej swoje prywatne zadanie do wykonania…
W trakcie warsztatów będziemy serwować Wam kuchnię bezmięsną, zdrową, z produktów, które urosły w naszym ogrodzie, bez nawozów sztucznych. Ser, mleko i jaja od sąsiadki z naszej wioski.
Warsztaty poprowadzi dla nas Katarzyna Chodoń , śpiewaczka, której anielski głos usłyszałam zupełnie nie tak dawno w pięknych okolicznościach przyrody i od razu wpadł mi do głowy pomysł aby zorganizować z jej udziałem warsztaty. Kasia to także animatorka tradycyjnej kultury ludowej, rysowniczka. Instruktorka w grupie artystycznej „Prądniczanki” w Centrum Kultury w Sułoszowej oraz Dziecięcym Zespole Regionalnym w Trzebini-Czyżówce. Wokalistka w Kapeli Tadirindum, grającej muzykę tradycyjną terenów dawnej Galicji, Kapeli Dudek Lewicki prezentującej folklor wsi krakowskiej, w Grupie Wokalnej Swada działającej przy Dworku Białoprądnickim w Krakowie oraz Strojone przy projekcie Preludium Słowiańskie i Pieśń Gminna. Prowadzi warsztaty śpiewu i tańca. Jest laureatką przeglądu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej w kategorii śpiewak ludowy w 2015 roku. W swoim dorobku ma nagrania na płycie „Preludium Słowiańskie – ścieżka dźwiękowa” (2014) oraz „Krakowskie – dodaj do ulubionych” (2015).
Dla mnie najciekawszą informacją o Kasi jest fakt, że nauki śpiewu białego pobiera odwiedzając wiejskie śpiewaczki m.in. Marię Siwiec z regionu Kajoków, Marię Dębską i Wiesławę Roś z Krakowiaków Zachodnich, Annę Domańską z pogranicza Lasowiaków i Rzeszowiaków, Emilię Kruk z Roztocza.
Gdzie? Nasza Polana, Klimkówka, Beskid Niski
Zakwaterowanie w pokojach 3 lub 4-osobwych z łazienkami.

Cena: 500 pln od osoby

PROGRAM
11.11.2016 piątek
12:00 – przyjazd do Naszej Polany
13:30 – 14:30 powitalny poczęstunek i krótkie zapoznanie
15:00 – 17:00 – zajęcia wokalne z Kasią Chodoń
18:00 – obiadokolacja
Wolny czas dla siebie, na relaks, wyciszenie lub rozmowy, a może lektury czytanie, spacer.
12.11.2016 sobota
8:30 – gimnastyka z elementami jogi dla chętnych
9:00 – śniadanie
10:00 – 13:00 – zajęcia wokalne z Kasią Chodoń
13:30 – posiłek
15:00 -17:00 – zajęcia wokalne z Kasią Chodoń
18:00 - posiłek
Wieczorem dla chętnych spotkanie przy stole, umotamy sobie motanki ale jak ktoś nie ma ochoty to może oddać się leniwemu „nicnierobieniu” 
13.11.2016 niedziela
8:30 – krótka gimnastyka na powitanie dnia dla chętnych
9:00 – śniadanie
10:30 - spacer i rozmowy o ziołach
13:00 - posiłek
Około 15:00 Zakończenie warsztatów

Rezerwacje przyjmujemy telefonicznie lub mailowo
730 410 604 
marlenamozdzinska@gmail.com

Dział: