V Turniej Muzyków Prawdziwych

Zapraszamy na V Turniej Muzyków Prawdziwych, który rozegra się w dniach  5-8 września 2019 r. w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Już po raz piąty w szranki staną śpiewacy, instrumentaliści, kapele, zespoły śpiewacze oraz pary taneczne. Do uczestnictwa zapraszamy muzyków wykonujących tradycyjną muzykę ludową, jak i muzyków inspirujących się tradycyjną kulturą muzyczną, a także tancerzy. Idea Turnieju nie zakłada dzielenia uczestników na muzyków tradycyjnych i profesjonalnych, a odwołuje się do uniwersalnej wartości, jaką jest prawda ekspresji wykonawczej i prawda materiału źródłowego. Jubileuszowa edycja, ogólnopolskiego Turnieju to okazja do szerokiej prezentacji twórczości muzyków ludowych w prestiżowej przestrzeni Filharmonii i czas odświętnego obcowania z tradycyjną kulturą muzyczną w różnych wymiarach. 

Aby się zgłosić należy wypełnić formularz dostępny na stronie Turnieju: https://turniej.filharmonia.szczecin.pl/    
Rekrutacja trwa do  28 lipca 2018 r.    

Turniej rozegra się w czterech kategoriach muzycznych:    
I soliści instrumentaliści,    
II soliści wokaliści,    
III kapele (do 6 osób),    
IV zespoły śpiewacze (do 6 osób).

 
W Turnieju Tańca mogą wziąć udział pary taneczne.
 
Instrumentaliści i pary taneczne rywalizować będą na zupełnie nowych zasadach - więcej informacji w regulaminach na stronie Turnieju.
 
Przesłuchania solistów wokalistów i zespołów śpiewaczych odbędą się w piątek 6 września w sali kameralnej Filharmonii. Przesłuchania solistów instrumentalistów i kapel odbędą się w sobotę 7 września w holu Filharmonii. Turniej Tańca odbędzie się w sobotę 7 września.

Organizator zapewnia uczestnikom Turnieju noclegi i obiady.    
Więcej informacji o rekrutacji i przebiegu Turnieju jest zawartych w regulaminie, dostępnym na stronie Turnieju:  https://turniej.filharmonia.szczecin.pl/