TRIO Grekow - Peev - Tsvyatkov Balkan Grooves

TRIO Grekow - Peev - Tsvyatkov to polsko-bułgarskie zestawienie akordeonu, gadułki, i gitary tworzące oryginalne brzmienie muzyki ethno-jazzowej. Zespół czerpie z muzyki bałkańskiej, klasyki i jazzu przez co kreuje nową mieszankę stylów i barw.

O muzykach
Jacek Grekow jest akordeonistą od lat zafascynowanym kulturą bałkańską. Ukończył Konserwatorium Wiedeńskie i Akademię Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Multiinstrumentalista grający również na bułgarskich instrumentach ludowych jak kaval i gajda. Współtwórca zespołu muzycznego Sarakina, łączącego muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music. Współautor 8 albumów płytowych, w których brał udział jako kompozytor, aranżer i wykonawca.

Peyo Peev jest jednym z najbardziej znanych gadułarzy w Bułgarii. Ukończył Akademię Muzyki i Tańca w Płowdiw, grał w światowej sławy show Riverdance, a obecnie jest solistą Bułgarskiej Narodowej Radiowej Orkiestry Muzyki Ludowej. Uczestniczy w różnych projektach z muzykami jak Theodosii Spassov, Petar Ralchev, Stoyan Yankulov, z którymi koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Japonii.

Hristiyan Tsvyatkov wyrósł w rodzinie o muzycznych tradycjach i zaczął naukę gry na gitarze klasycznej w wieku 9 lat. Następnie od 13 roku życia zaczął grać na bułgarskim ludowym instrumencie strunowym tambura. Kontynuował muzyczną edukację na tamburze w Szkole Muzyczej "Panayot Pipkov" w Pleven. Studiował w Sofijskim Uniwersytecie "St Kliment Ohridski". W 2019 wygrał konkurs in w Państwowym Ludowym Zespole “Philip Koutev”, gdzie obecnie gra na tamburze razem z najlepszymi muzykami bułgarskimi. Grał z takimi znanymi artystami jak Theodossi Spassov, Stoyan Yankoulov, Peyo Peev, Juan Sebastian Garcia-Herreros i wieloma innymi. Występował w Austrii, Belgii, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i USA.