T/Aboret - koncert

Zapraszamy Państwa na trzecią już odsłonę cyklu Etno Salon, która odbędzie się 18 września o godz 19:00 w kompleksie pałacowym w Rusinowie. W ten wspaniały wieczór gościć będziemy warszawski kwartet T/Aboret który na tym koncercie promował będzie swój jeszcze ciepły album „Cyjanotypia”.

T/Aboret to muzyka pachnąca drewnem, odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ruchliwe ulice miasta. Pobudzona źródłami, jazzem czy muzyką świata, naświetlana w powolnym procesie dochodzenia do autentyczności na matrycę współczesności, doświadczenia i codzienności.

T/Aboret to jedna opowieść snuta czterema różnymi głosami. Wywodząc się z różnych muzycznych światów muzycy, wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach, improwizacjach i rytmicznych wariacjach.

Polskie źródła, lecz język współczesny, miejski, zbudowany na szerokim dostępie do otaczającego świata, połączone wspólną wrażliwością. 4 osoby, 13 instrumentów, 1 opowieść.

T/Aboret zagra w składzie: Natalia Czekała – fortepian, Karolina Matuszkiewicz – skrzypce, śpiew, gadulka, fidel płocka, suka biłgorajska, Maciej Szczyciński – kontrabas, Krzysztof Guzewicz – cajon, udu, darbuka, mazhar, tabla.

Do posłuchania:

www.youtube.com/taboretmusic

Pragniemy dodać iż w ten wyjątkowy wieczór otwarta będzie również nasza, pałacowa restauracja.

Zapraszamy, od 17:00, start koncertu o 19:00. ​